Turinys  Turinys
  Elektroninė parduotuvė  Elektroninė parduotuvė
Prekių krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias.
Rėmėjai
Advertisement

Advertisement


Popiežius seneliams Spausdinti El. paštas
2012-11-13

popbenedikxvi.jpg„Yra gražu būti seneliu!“
Benediktas XVI Romoje šeimyniniuose senelių namuose, priklausančiuose šv. Egidijaus bendruomenei, sakė: „
Atvykau pas jus kaip Romos vyskupas ir kaip senelis pas savo bendraamžius. Gerai pažįstu sunkumus, problemas ir šio amžiaus apribojimus, žinau, kad daugeliui dar sunkiau dėl ekonominės krizės".

Pasak jo, pasiekus tam tikrą amžių pasitaiko, kad žvilgsnis nukrypsta į praeitį, apgailint jaunystės, kada netrūko energijos ir ateities planų. Todėl šis žvilgsnis kartais apsiniaukia liūdesiu, į dabartinį gyvenimą žiūrėdamas kaip į nuosmukį.

Šį rytą, - tęsė Šventasis Tėvas, - idealiai kreipdamasis į visus senelius, suprasdamas mūsų amžiui tenkančius sunkumus, su giliu įsitikinimu noriu jums pasakyti: yra gražu būti seneliu! Kiekviename amžiuje reikia atrasti Viešpaties buvimą ir palaiminimą, jo turtus. Nereikia įsikalinti liūdesyje. Gavome ilgo gyvenimo dovaną. Yra gražu gyventi taip pat ir mūsų amžiuje, nepaisant ribų. Tegu mūsų veiduose visada šviečia buvimo Dievo mylimais džiaugsmas, niekad liūdesys.

Biblijoje ilgas gyvenimas buvo laikomas Dievo palaiminimu; šiandien šis palaiminimas yra plačiai paplitęs ir turi būti vertinamas kaip dovana. Vis dėlto dažnai visuomenė, valdoma efektyvumo ir pelno logikos, to nepriima, laikydama senelius neproduktyviais ir nenaudingais. Daug kartų tenka išgirsti kančią tų, kurie yra nustumti, gyvena toli nuo namų ar vienatvėje. Manau, kad šeimos ir viešosios institucijos turėtų labiau įsipareigoti, kad seneliai galėtų likti savo namuose. Jų turima gyvenimo išmintis yra didelis turtas. Visuomenės ir civilizacijos kokybė vertinama ir pagal tai, kaip elgiamasi su seneliais ir kokia jiems vieta skirta bendrame sugyvenime. Kas duoda vietos seneliams, duoda vietos gyvenimui.

Bažnyčia yra visų kartų šeima, joje veikia ne pelno, o veltumo ir meilės logika. Žmogaus gyvenimas, taip pat ir senatvės metais, nepraranda savo vertės ir orumo, - pabrėžė popiežius.

Anot jo, vizitas į šeimyninius senelių namus įsiterpia į Europoje paskelbtus aktyvaus senėjimo ir solidarumo tarp kartų metus. Popiežius dar kartą pabrėžė, kad seneliai turi vertę visuomenei, ypač jaunimui. Negali būti tikro žmogiško augimo ir ugdymo be kontakto su seneliais, nes jau jų egzistencija yra kaip atvira knyga, kurioje jaunos kartos gali rasti vertintų nuorodų savo gyvenimo kelyje.

Brangūs draugai, - kalbėjo Benediktas XVI, - mūsų amžiuje dažnai patiriame, kad mums reikia kitų pagalbos ir tai galioja taip pat ir popiežiui. Evangelijoje skaitome apaštalui Petrui Viešpaties pasakytus žodžius: „Iš tiesų, iš tiesų sakau tau: kai buvai jaunas, pats susijuosdavai ir vaikščiojai, kur norėjai. O pasenęs tu ištiesi rankas, – kitas tave perjuos ir ves, kur nenori“. Viešpats čia užsiminė kokiu būdu Petras paliudys savo tikėjimą iki mirties, tačiau šie žodžiai taip pat verčia mąstyti, kad pagalbos poreikis yra senelio gyvenimo sąlyga. Noriu pakviesti ir čia matyti Viešpaties dovaną, nes yra malonė būti remiamiems ir lydimiems, jausti rūpestį. Tai yra svarbu kiekviename amžiuje: niekas negali gyventi vienas, be pagalbos; žmogus yra santykio būtybė.

Brangios seserys ir broliai seneliai, - baigdamas kalbėjo Benediktas XVI, - kartais dienos atrodo ilgos ir tuščios, sunkios, be darbų ir susitikimų. Tačiau nepraraskite drąsos: jūs esate turtas visuomenei, taip pat kančioje ir ligoje. Ir ši gyvenimo fazė yra dovana pagilinti santykį su Dievu. Nepamirškite, kad tarp vertingų išteklių, kuriuos turite yra malda: tapkite užtarėjais pas Dievą, melsdami su tikėjimu ir nuolatos. Melskite už Bažnyčią, taip pat už mane, už pasaulio poreikius, už vargšus, už tai, kad pasaulyje nebebūtų prievartos. Senelių malda gali apsaugoti pasaulį galbūt labiau, nei daugybė pastangų. Jūsų maldai patikiu Bažnyčios gėrį ir taiką pasaulyje. Popiežius jus myli ir jumis pasitiki. Jauskitės mylimi Dievo ir mokėkite mūsų visuomenei, tokiai individualistinei ir ieškančiai rezultatų, perduoti Dievo meilės spindulį.

Vatikano radijas

Komentarai
Pridėti naująPaieška
Rašyti komentarą
Vardas:
El. paštas:
 
Svetainė:
Pavadinimas:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
Security Image
Įveskite simbolius, pateiktus paveikslėlyje.
 
< Ankstesnis   Kitas >
© Sveiki.eu. Visos teisės saugomos. Kopijuoti svetainės turinį draudžiama.