Turinys  Turinys
  Elektroninė parduotuvė  Elektroninė parduotuvė
Prekių krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias.
Rėmėjai
Advertisement

Advertisement


Finansinių nusikaltimų tyrimas Spausdinti El. paštas
2013-05-03
Vilkikų prekeiviai savinosi PVM milijonus Lt
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorius Kęstutis Jucevičius informavo, kad FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai ir Lenkijos teisėsaugininkai išaiškino Lietuvoje ir Lenkijoje veikusias vilkikais prekiavusias grupuotes, kurios organizavo „karusėlinį“ sukčiavimą.
Tyrimo metu atskleistos Lietuvoje registruotos dvi Kauno ir viena Radviliškio rajone bendrovės įsigydavo krovininius vilkikus iš Lenkijos bendrovių, toliau juos parduodavo Europos Sąjungos registruotoms įmonėms arba Rusijos Federacijos piliečiams. Po to, Lietuvoje jie deklaruodavo krovininių vilkikų prekybą ir siekė pasisavinti pridėtinės vertės mokestį per Lietuvos bei kitų Europos Sąjungos valstybių narių jokios veiklos nevykdančias bendroves. Taip per 2012 metų pirmąjį pusmetį apgaule jie susigrąžino apie 5 mln. Lt PVM, o už antrą praėjusių metų pusmetį pateikė prašymus susigrąžinti dar 6 mln. Lt.
 
Analogišką nusikalstamą veiklą pagal tą pačią schemą vykdė ir Lenkijoje, kurioje įtariamieji buvo įsteigę dvi Lietuvos piliečio vardu valdomas įmones. Pirminiais skaičiavimais per jas Lenkijos valstybės biudžetui jie padarė daugiau nei 10 mln. Lenkijos zlotų žalą. 
 
Tyrimo metu FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai Kauno ir Šiaulių apskrityse atliko 14 kratų. Kratų metu buvo paimti dokumentai, kompiuteriai, dokumentų ruošiniai, spaudai, neteisėtai laikomi šoviniai ir kita ikiteisminiam tyrimui reikalinga informacija. Tuo pat metu kratos buvo atliekamos ir Lenkijoje, su organizuotos grupės nariais susijusiose įmonėse. 
Atliekamame ikiteisminiame tyrime prokuroro nutarimu laikinai apribotos nuosavybės teisės į daugiau nei 400 tūkst. Lt vertės nekilnojamąjį turtą ir 52 vilkikus.
 
Spartinant didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl tarptautinės sukčiautojų grupuotės, FNTT prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos ir Lenkijos teisėsaugos institucijos kreipsis į Eurojustą, kad sudaryti jungtinę tyrimo grupę iš abiejų valstybių tyrėjų.
Žurnalistė Angelė Pabricaitė
Komentarai
Pridėti naująPaieška
Rašyti komentarą
Vardas:
El. paštas:
 
Svetainė:
Pavadinimas:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
Security Image
Įveskite simbolius, pateiktus paveikslėlyje.
 
< Ankstesnis   Kitas >
© Sveiki.eu. Visos teisės saugomos. Kopijuoti svetainės turinį draudžiama.