Turinys  Turinys
  Elektroninė parduotuvė  Elektroninė parduotuvė
Prekių krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias.
Rėmėjai
Advertisement

Advertisement


Čekiškės krašto bendruomenėje Spausdinti El. paštas
2013-06-25
Taika mums ir visiems visame pasaulyje 
soka.jpg
   Čekiškės krašto bendruomenės centro pirmininkas Valentinas Savickas savo kraštiečiams suteikė džiugią staigmeną: pagal ilgalaikę bendradarbiavimo sutartį su Baltarusijos Respublikos Gardino Žydų religine bendruomene „Chabad centras“, vadovaujamą šios bendruomenės Tarybos pirmininko Boriso M.Kviatkovskij, surengė kelių Baltarusijos respublikos žydų meno kolektyvų koncertą.
Elytės Tamolienėsnuotr.Žydų tautinių šokių trupė „Gyvenimo ugnis“
 
   Saulėtą vakarą į jį Čekiškės kultūros centre pėsčiomis, su savo automobiliais ir autobusų vyko gausus būrys meno ir kultūros gerbėjų.
    
paroda.jpg
Elytės Tamolienės nuotr. Paroda 
 
Erdvioje Čekiškės kultūros centre salėje prieš koncertą jie apžiūrėjo Čekiškės miestelio istorinę parodą. Kai kas atpažino senuosius menus, gatves. Kai ką nustebino pirmą kartą regėti ir dar negirdėti istoriniai faktai, išgirsti iš profesoriaus Aleksandro Vitkaus, atvykusio iš Kauno. 
 
  
vitkus.jpg
  Elytės Tamolienės nuotr. Parodoje profesorius Aleksandras Vitkus komentuoja istorinius faktus  
 
  Kol muzikantai, šokėjai ir dainininkai ruošėsi koncertui, Čekiškės kultūros centro direktorė Elytė Tarolienė kvietė prie bendro stalo pasivaišinti arbata, sumuštiniais su tautiniu paveldu – lašinukais ir kaimiškais sausainiais, o Baltarusijos svečiai - atsigaivinti vėsiąja duonos gira.
 
   Po draugiško apšilimo Minsko žydų muzikinė grupė „Vynuogės“ suteikė džiaugsmingų akimirkų sielai, giedodami giesmes toros tekstais, šlovindami Dievą Kūrėją, kuris nemiega ir saugo mus per amžių amžius.
 
   Anos Šiško vadovaujama šokių trupė „Gyvenimo ugnis“ Čekiškės kultūros centro scenoje atliko rytietiškos žydų kultūros motyvais šokius su kaspinais ir vėliavomis.
 
   „Tautos kultūra – kaip tikėjimas: jos irgi negalima apčiuopti, paliesti, tačiau ji yra mūsų visų sąmonėje, sielose, - sveikinimo žodžius Žydų religinei bendruomenei „Chabad centr“, - sakė seniūno pavaduotoja Dalė Savickienė. – Kultūra – kaip oras, kuriuo visi kvėpuojame, kaip pamatas, kurį kūrė protėvių kartos, kurį puoselėjame mes visi ir perduosime ateities kartoms.
 
   Baltarusijos Respublikos Gardino Žydų religine bendruomenės „Chabad centro“ koordinatorius Evgenij Kolodzin savo delegacijos vardu palinkėjo, kad tautų kultūros puoselėjimas neštų taiką mums, Čekiškėje, ir visiems, visame pasaulyje.
 
   Baltarusijos Respublikos Gardino Žydų religinei bendruomenei „Chabad centro“ Čekiškės seniūnas Mečislovas Zavedskas skyrė padėkos raštą už žydų lietuvių ir baltarusių kultūros vertybių ir tradicijų skleidimą visuomenėje.
 
   Čekiškės kultūros centro direktorė Elytė Tarolienė svečiams įteikė spalvingų lauko gėlių puokštes ir Kraštotyros draugijos Kauno rajono skyriaus Antano Vaičiaus istorinę knygą „Čekiškė“.
 
  Čekiškės krašto bendruomenės centro ir Baltarusijos Respublikos Gardino Žydų religinės bendruomenės renginyje vertėjavo Kauno Evangelikų krikščionių baptistų bažnyčios vadovas pastorius Vladimiras Sereda.
 
   
sinogoga.jpg
Evgenij Kolodzin nuotr. Prie restauruojamos Čekiškės žydų sinagogos  
 
Kauno žydų religinės bendruomenės vadovas ir Choralinės sinagogos seniūnas Mauša Bairakas supažindino su jau ne pirmus metus Čekiškės žydų sinagogoje vykdomus restauracijos darbus, pasidžiaugė, kad drauge dirba ir šio krašto gyventojai, tvarkydami ir prižiūrėdami aplinką, išveždami per 10 tonų atliekų, padėdami ir kituose svarbiuose baruose.
 
Žurnalistė Angelė Pabricaitė 
Komentarai
Pridėti naująPaieška
Rašyti komentarą
Vardas:
El. paštas:
 
Svetainė:
Pavadinimas:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
Security Image
Įveskite simbolius, pateiktus paveikslėlyje.
 
< Ankstesnis   Kitas >
© Sveiki.eu. Visos teisės saugomos. Kopijuoti svetainės turinį draudžiama.