Turinys  Turinys
  Elektroninė parduotuvė  Elektroninė parduotuvė
Prekių krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias.
Rėmėjai
Advertisement

Advertisement


Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimas Spausdinti El. paštas
2013-11-10
sveicar-100px.png
Socialinio verslo įkūrimas Labdaros ir paramos fonde „Gyvenimo vartai“ 
2013 m. lapkričio 9 d. vyko labdaros ir paramos fondo „Gyvenimo vartai“ patirties sklaidos seminaras paprojekčio projekto „Socialinio verslo įkūrimas“, remiamo pagal Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programą, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje per nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemą.
 
dalia_tev.jpg
Labdaros ir paramos fondo „Gyvenimo vartai“ direktorius Giedrius Žukas  apžvalgė savo nevyriausybinės organizacijos projekto „Socialinio verslo įkūrimas“ darbo ir veiklos rezultatus. Jie buvo lydimi LPF „Gyvenimo vartai“ savanorės Dalios Virvičiūtės sukurta vaizdine priemone, sudaryta iš nuotraukų.
 
LPF „Gyvenimo vartai“ 2011 m. įkūrė priklausomybės ligų socialinės – psichologinės reabilitacinę bendruomenę Kaišiadorių raj. Basonių km., kuri 2013 m. gegužės mėn. persikėlė į Kaišadorių raj. Rokiškių kaime.
 
„Įkurti socialinį verslą paskatino siekimas užtikrinti organizacijos veiklų nepertraukiamumą bei pagerinti teikiamų paslaugų kokybę, - pasakojo direktorius Giedrius Žukas. - Paprojekčio metu LPF „Gyvenimo vartai“ įrengė elektros įvadą (sklandžiam elektros įrengimų darbui); įsigijo miško valymo ir įrankių (traktorių ir traktoriaus priekabą, benzininį pjūklą, šakų smulkintuvą, kirvius); kieto kuro (biomasės) presą kieto kuro gamybai, kuri ne tik duos papildomas pajamas organizacijai, bet ir prisidės prie aplinkos (miškų) tvarkymo; medienos apdirbimui perkamos universalios medienos apdirbimo ir tekinimo stakles – smulkių medžio dirbinių (žaislų, buities rakandų) gamybai; automobilį, nes organizacija veiklas atlieka keletoje Lietuvos miestų ir rajonų (Kaune ir Kaišiadorių raj.)".
 
Projekte tikslinės grupės nariai buvo mokomi  socialinio verslo, kaip atlikti kieto kuro bei medienos dirbinių gamybos technologinių reikalavimų (standartų) ir rinkos analizę bei paruošti kieto kuro bei medžio dirbinių gamybos strateginį verslo planą, kurie reikalingi organizacijos sėkmingai veiklai.kaip gaminti bei realizuoti kietą kurą ir smulkius medienos dirbinius (suvenyrus, žaislus).
 
 
trakt.jpg
 Vykdomo projekto metu įsigyta Kaišadorių raj. Rokiškių kaime technika, traktorius labiausiai stebino ir gal kiek ir gąsdino moteris.
Autorės nuotr.
 
Projekto „Socialinio verslo įkūrimas“ patirties sklaidos seminare dalyvavo tikslinės grupės nariai. Jie pasidalino pozityviais įspūdžiais apie ekskursiją pasisemti patirties į Panarą, įgytas naujas patirtis, jų gyvenimo ir darbo motyvacijos kėlimą ir palaikymą, beje, kuris labai reikalingas priklausomybės ligomis sergančių asmenų motyvacijai kelti ir palaikyti, kad jie iki galo ir ateityje dalyvautų paprojekčio veiklose ir organizacijos socialiniame versle, formuotų pozityvų požiūrį į visuomeninę naudą.
 
Projekte „Socialinio verslo įkūrimas“ vyko Verslumo ugdymo mokymai tikslinės grupės nariams (15 asmenų) suteikė ekonominio raštingumo žinių, palengvino socialinę atskirtį, paskatino dalyvauti organizacijos socialiniame versle. 
 
Neatsiejamai vyko žmogaus sveikatos ir Darbo saugos parengimas bei dokumentacijos paruošimas, kad medienos apdirbimo darbinių įgūdžių mokymų metu ir vėliau miško valymo ir gamybos proceso metu neįvyktų nelaimingų atsitikimų.
Medienos apdirbimo darbinių įgūdžių mokymai tikslinės grupės nariams, kad išmokyti dirbti su organizacijos įsigytais įrenginiais ir įrankiais.
 
Paprojekčio veiklose dalyvavo 15 priklausomų nuo psichoaktyvių medžiagų asmenų: sveikstančių reabilitacinėje bendruomenėje Rokiškių kaime ir ir jau baigusiųjų reabilitacijos kursą, bet sveikimą tęsiančių dienos centre Kaune. 

Vaikų ir jaunimo labdaros ir paramos fondo prezidentė Angelė Pabricaitė patirties sklaidos seminare perskaitė pagrindinį pranešimą „NVO situacija Lietuvoje“, kurį iliustravo skaidrėmis. Pranešėja rėmėsi Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos NVO galimybių studija ir kita informacine medžiaga apie nevyriausybinių organizacijų situacija Lietuvoje ir pasaulyje.
 
Vyko diskusija tarp visuomeninių organizacijų atstovų apie tolimesnes NVO perspektyvas Lietuvoje. 
 
Seminare buvo pasidalinta kitų NVO patirtimi, užmegzta nauja partnerystė su kitomis visuomeninėmis organizacijomis.
 
simon.jpg
Iš kairės. Patirties sklaidos Seminare Labdaros ir paramos fondo „Gyvenimo vartai“ direktorius Giedrius Žukas diskusijoje išsako savo nuomonę.
Autorės nuotr.
   
Labdaros ir paramos fondo „Gyvenimo vartai“ direktorius Giedrius Žukas atsakė į klausimus ir drauge pasidalino tolimesniais sumanymais, kaip kieto kuro žaliava bus naudojama baldų (medienos) gamybai, gamybinės atliekos (pjuvenos, atraižos) ar atliekos, surinktos valant miškus (sausos šakos, nulūžę medžiai ir pan.), siekiais ateityje uždirbtas pajamas panaudoti teikiamų bendruomenės narių (priklausomybės ligomis sergantiems asmenų) paslaugų kokybės gerinimui (nepertraukiamumui) ir reabilitacinės bendruomenės išlaikymui.

Seminaras, skirtas nevyriausybinių organizacijų (NVO), savivaldos ir verslo atstovams vyko draugiško aplinkoje, dvasiškai palaimintai suteiktose Kauno jungtinės metodistų bažnyčios patalpose, dalyvaujant kunigui Remigijui Matulaičiui, kuris, beje, dalyvavo visuose LPF „Gyvenimo vartai“ svarbiausiuose įvykiuose ir renginiuose.
drauge.jpg
 
Iš dešinės Kauno jungtinės metodistų bažnyčios kunigas Remigijus Matulaitis Verslumo mokyme Kaišadorių raj. Rokiškių kaime. Autorės nuotr. 
 
Su visais Labdaros ir paramos fondo „Gyvenimo vartai“ veiklos etapais Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria buvo siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje per nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemą, paprojekčio projekte „Socialinio verslo įkūrimas“ galima susipažinti, LPF „Gyvenimo vartai“ savanorės Simonos įkeltame socialiniame tinklapyje  www.youtube.com/watch?v=RhY7cAcajmY
 
Angelė Pabricaitė
Komentarai
Pridėti naująPaieška
Rašyti komentarą
Vardas:
El. paštas:
 
Svetainė:
Pavadinimas:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
Security Image
Įveskite simbolius, pateiktus paveikslėlyje.
 
< Ankstesnis   Kitas >
© Sveiki.eu. Visos teisės saugomos. Kopijuoti svetainės turinį draudžiama.