Turinys  Turinys
  Elektroninė parduotuvė  Elektroninė parduotuvė
Prekių krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias.
Rėmėjai
Advertisement

Advertisement


Sveikinimai Spausdinti El. paštas
2014-03-28
leo-lukoeviius.jpg
Sveikiname LSMU profesorių Leonardą LUKOŠEVIČIŲ su gimtadieniu 
 
Gyvenimas – toks mielas, nuostabus!
Gimtadienis – Gyvenimui geriausia dovana!
Dievo palaima telydi Jus, Gerb.Profesoriau, 
ir Jūsų darbus bei visus gyvenimo kelius!
Nuoširdžiai su meile Jus menantys, tebesantys su Jumis kolegos!
 
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, habilituotas daktaras Leonardas LUKOŠEVIČIUS, Asociacijos “Aqua est vita” Valdybos pirmininkas, parengė  naują savo viešų publikacijų, paskaitų temų ciklą.
Profesorius naujame savo viešų publikacijų ir pasisakymų cikle išskiria penkias temas, su iš jų sekančiai einančiomis potemėmis:
 
1. Jonizuotas vanduo ir 46 tezės apie vandenį
Bendrybės apie vandenį. Vandens apytaka aplinkoje. Vanduo organizme. Jo kiekis organizme ir biologinis vaidmuo. Vanduo ir DNR apsauga. Vanduo ir imuninė sistema. Vanduo ir energijos apykaita. Vegetarizmas. Vanduo ir higiena, Dehidratacija ir komplikacijos. Vanduo ir ligos. Jonizuotas arba gyvas vanduo. Jo gavyba ir savybės. 46 tezės apie vandenį.
 
2.Vanduo  - natūralus antioksidantas
Laisvieji radikalai ir jų šaltiniai. Jų biologinis ir žalingas poveikis. Laisvieji radikalai sukelia vėžį, infarktus, senėjimą. Uždegimo sukėlėjai. Pažeidžia DNR. Aduktai. Pažeidžia daugelį organų ir sistemų. Antioksidacinė sistema. Fermentai antioksidantai. Vitaminai laisųjų radikalų gaudikliai. Gyvasis vanduo  - stiprus antioksidantas. Jo oksidoredukcinis potencialas, pH. Vanduo maisto produktuose ir gėrimuose. Acidozė. Osteoporozė. Rūgštūs maisto produktai.
 
3.Šiuolaikinės mitybos klaidos ir sveiko žmogaus kodas
Lietuvos gyventojų sveikata ir mitybos bei gyvensenos ypatybės. Optimali mityba.Sveiko žmogaus kodas. Cheminė tarša ir saugaus maisto problema.
Nevisavertė mityba. Stresai. Pyktis Pavydas. Fizinis pasyvumas. Tabako vartojimas. Mitybos klaidos: saikas, perteklinė mityba, režimo nesilaikymas, higiena, badavimas, dantų sveikata, riebalų ir angliavandenių perteklius, alkoholinių gėrimų vartojimas, netinkamas terminis apdorojimas, nesaugus maistas, omega-3 ir omega-6 santykio nesilaikymas, gryno vandens trūkumas, rūgštaus maisto dominavimas, konservuotų ir rūkytų produktų vartojimas, laisvaradikalinis maistas, pieno vartojimas, emocinė mityba, vitaminų trūkumas, mikroelementų stygius, riebalų perteklius, gryno cukraus vartojimas. 
 
4.Metabolinis sindromas ir jo pevencija
Metabolinio sindromo apibrėžimas. LR žmonių sveikata Europos Sąjungos kontekste. Metabolinio sindromo patogenezė. Rizikos veiksniai. Optimali mityba ir gyvensena. Mitybos ir gyvensenos klaidos: perteklinė mityba, užkandžiavimai, nesubalansuotas maistas, nepakankama įvairovė, per mažai skysčių ir gryno vandens. Mitybos įpročiai Baltijos šalyse. Vitaminų ir mikroelementų stygius. Hipertenzija. Druskos perteklius. Nepakankama fizinė veikla. Kardioprotekcijos nevykdymas. Lipidograma. Metabolinio sindromo ankstyvieji požymiai, Antsvoris ir nutukimas. Aterogenezės rizikos veiksniai. Aterogenezė.Širdies išemizacija. Infarktai ir insultai. Cukrinio diabeto rizika ir prevencija. Glikemijos kontrolė.
 
5. Vėžinis procesas ir jo prevencija sveikatinančiomis priemonėmis
Onkologinė situacija Lietuvoje. Sergamumas ir mirtingumas. Naviko raidos stadijos: iniciacija, promocija, malignizacija.Rizikos veiksniai. Nevisavertė mityba. Daržovių ir žalumynų stygius. Nikotino vartojimas, rūkytos miesos patiekalų vartojimas. Laisvieji radikalai, policikliniai angliavandeniliai, Nitrozaminai, mutagenai, genotoksinai ir kiti kancerogenai. Nepakankamas vandens vartojimas.. Nepakankama DNR pažaidų korekcija. Nepakankamas imuninės sistemos aktyvinimas. Antioksidantų ir antikancerogenų trūkumas. Nevaldomi uždegimo procesai. Omega-3 riebalų rūgščių trūkumas. Hiperglikeminio maisto kultas. Angiogenezės per mažas slopinimas. 

Gydytojas, medicinos profesorius, biochemikas, habil.biologijos mokslų daktaras, ilgametis LSMU  ir LVU habil.dr.Leonardas LUKOŠEVIČIUS yra Kauno Šilainių poliklinikos Mitybos ir kūno svorio reguliavimo centro konsultantas, Žurnalo „Biologinė medicina“ vyr. redaktorius.   Profesorius yra dviejų respublikinių premijų laureatas. Kauno apskrities trečiojo amžiaus universiteto vienas iš įkūrėjų ir lektorių. Asociacijos „Šviesuva“ Tarybos narys, Holistinės medicinos lektorių grupės kuratorius.
 
Leonardas Lukoševičius drauge su bendrautoriais parašė ir išleido apie 20 knygų, tarp kurių „Biochemija“, „Klinikinė biochemija“, „Kraujo biochemija“, „Sveika gyvensena nuo vaikystės“, „Audinių ir organų sistemų biochemija“, „Šeimos medicinos pagrindai“, „Homotoksikologija“, „Cukrinio diabeto biochemija“, „Lipidų apykaitos patologijų biochemija“, „Baltymų ir kitų azotinių medžiagų apykaitos patologijų biochemija“, „Paauglių sveikatos priežiūra šeimos gydytojo praktikoje“, „Probleminis mokymas“, „Ikiklinikinės studijos KMU“ ir kitos. 
 
Profesorius Leonardas Lukoševičius pastoviai skaito parengtą paskaitų – pokalbių ciklą apie sveiką gyvenseną ir mitybą; tai neabejotinai sudomina gausų būrį klausytojų visoje Lietuvoje: Šiuolaikinės mitybos klaidos ir jų korekcija; Antsvoris ir jo komplikacijos; Aterosklerozė ir mityba; Onkologinės ligos ir mityba; Imuninė sistema ir jos reguliavimas maistu; Osteoporozė ir kalcio problema; Moters mityba įvairiais gyvenimo tarpsniais; Omega rūgščių svarba žmonių sveikatai; Vitaminų ir papildų svarba žmonių sveikatai, Sveiko žmogaus kodas ir galimybės jį išlaikyti  ir kt.
 
Platesnę informaciją apie profesoriaus Leonardo Lukoševičiaus viešas paskaitas, publikacijas rasite Asociacijos “Aqua est vita” el.svetainėje www.aquaestvita.lt

Žurnalistė Angelė Pabricaitė
Komentarai
Pridėti naująPaieška
Rašyti komentarą
Vardas:
El. paštas:
 
Svetainė:
Pavadinimas:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
Security Image
Įveskite simbolius, pateiktus paveikslėlyje.
 
< Ankstesnis   Kitas >
© Sveiki.eu. Visos teisės saugomos. Kopijuoti svetainės turinį draudžiama.