Turinys  Turinys
  Elektroninė parduotuvė  Elektroninė parduotuvė
Prekių krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias.
Rėmėjai
Advertisement

Advertisement


LR Vidaus reikalų ministerija Spausdinti El. paštas
2014-08-29
NAUJASIS ASMENS TAPATYBĖS KORTELĖS IR PASO ĮSTATYMAS 
Vidaus reikalų ministerija pateikė Vyriausybei Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo projektą,  kuris pakeis tris šiuo metu galiojančius įstatymus: Paso, Asmens tapatybės kortelės ir Asmens tapatybės kortelės įstatymo įgyvendinimo įstatymus, nustatančius skirtingas paso ir asmens tapatybės kortelės išdavimo bei atnaujinimo tvarkas. 
 
Naujajame įstatyme bus abiejų asmens dokumentų paskirtis, jų išdavimo, keitimo ir galiojimo sąlygos, suvienodinta išdavimo tvarka.
 
Įstatymo projekte VRM taip pat siūlo įteisinti galimybę Lietuvos Respublikos konsulinei įstaigai išduoti laikiną kelionės dokumentą – laikiną pasą, kuris galiotų iki 1 metų. Laikinas pasas būtų išduodamas piliečio prašymu, kai jis, būdamas užsienio valstybėje, praranda asmens tapatybės kortelę ar pasą, šie dokumentai tampa netinkami naudoti, pasibaigia jų galiojimo laikas ar pilietis neturi galiojančio kelionės dokumento, bet pageidauja tęsti kelionę.
 
Supaprastės ir asmens dokumentų atsiėmimo procedūra. Naujuoju įstatymu siekiama įteisinti galimybę, šiuos dokumentus atsiimti ir su piliečio rašytiniu prašymu, kurį jis pateikia teritorinei policijos įstaigai ar konsulinei įstaigai kartu su dokumentais dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo ar keitimo, nurodytas asmuo. Taip pat VRM siūlo, kad atsiimant naują asmens tapatybės kortelę ar naują pasą nereikėtų grąžinti keičiamų asmens 
 
Siūloma vyresniems kaip 75 metų piliečiams išduoti asmens tapatybės kortelę, kuri galiotų ilgiau – 20 metų (dabar galioja 10 metų).
Komentarai
Pridėti naująPaieška
Rašyti komentarą
Vardas:
El. paštas:
 
Svetainė:
Pavadinimas:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
Security Image
Įveskite simbolius, pateiktus paveikslėlyje.
 
< Ankstesnis   Kitas >
© Sveiki.eu. Visos teisės saugomos. Kopijuoti svetainės turinį draudžiama.