Turinys  Turinys
  Elektroninė parduotuvė  Elektroninė parduotuvė
Prekių krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias.
Rėmėjai
Advertisement

Advertisement


Prioritetas - vandens vertybės Spausdinti El. paštas
2014-09-08

Asociacijoje „Aqua est vita“

Asociacija „Aqua est vita“ („Vanduo yra gyvybė“) įsteigta 2013-ųjų metų vasarą, kaip žaižaruojantis meteoras plykstelėjo Lietuvos padangėje. Populiarumo Lietuvos visuomenės sulaukė asociacijos „Aqua est vita“ sveikatinimo renginiai: nacionalinės konferencijos, seminarai – diskusijos, stovyklos, el.svetainė www.aquaestvita.lt  su vaizdo įrašais, gausus asociacijos narių ir jai prijaučiančiųjų skaičius. 

vytautas.kr.jpg
Asociacijos „Aqua est vita“ prezidentas Vytautas Kriovė svarsto: „Populiarumas nebuvo mūsų tikslas. Tiesiog Asociacija vienija įvairaus amžiaus žmones, kuriems brangi sveikata, o mūsų veikla tenkina jų poreikius: padedame suprasti, nuo ko priklauso žmogaus sveikata ir kokie būtini sveikos gyvensenos įgūdžiai. Mūsų išskirtinumas yra dėl didesnio dėmesio vandeniui, jo galioms, stiprinant sveikatą“.

 Nuotr. Asociacijos „Aqua est vita“ prezidentas Vytautas Kriovė

Kokie  kertiniai  Asociacijos veiklos  prioritetai?
 
lukosevicius_l.jpg
Asociacijos „Aqua est vita“ valdybos pirmininkas, profesorius Leonardas Lukoševičius sako: „Asociacijos „Aqua est vita“ svarbiausia ir pagrindinė veikla yra visuomenės sveikatinantis švietimas. Šios žinios svarbios kiekvienam, tai aktualu ir todėl pritraukiame visuomenės dėmesį. Daugelis supranta, kad sveikata – asmens ir visuomenės fizinė, dvasinė ir asmeninė, socialinė gerovė. Mes padedame sveikatą stiprinti per ligų prevenciją, sveikatinimą“.

Nuotr. Asociacijos valdybos pirmininkas Leonardas Lukoševičius 

Organizacijos steigėjas V.Kriovė Asociacijos veiklos prioritetais išskiria gyvenimo patikrintus sveikos gyvensenos autoritetus: Vydūno idėją „Kiekvienam kaip būtinybę išmokti išlikti sveikam“, profesoriaus L.Lukoševičiaus praktikuojamą sveikatos stiprinimo A. Tannahill modelį, kuris apjungia 3 tarpusavyje susijusias veiklos sferas: Sveikatos mokymą + Ligų prevenciją + Sveikatos saugą. Taip pat - akademiko Jurgio Brėdikio propaguojamą natūralių metodikų derinį, siekiant suaktyvinti „vidinį gydytoją“. 

Holistinio požiūrio keliu į sveikatą 

    Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius emeritas, Europos gamtos mokslų akademijos narys, asociacijos „Šviesuva” valdybos pirmininkas, akademikas Jurgis Brėdikis teigia: „Ateities medicina bus tradicinės ir netradicinės medicinos jungtis. Tokią mediciną galima pavadinti energine. Dabar gydome, bet dažnai neišgydome: vyrauja ne holistinis ligonio supratimas, o tik siauras – lyg žmogus tebūtų fizinis kūnas. Gydymas dažnai tėra lokalus, simptominis. Tuo tarpu Rytų šalių medicina yra holistinė – žmogų vertina kaip proto, kūno, sielos ir dvasios visumą.“

j_bredikis.jpg

„Viskas, kas nenatūralu, prieštarauja harmonijai, ardo žmogaus energijos balansą ir sveikatą", – pabrėžia akademikas Jurgis Brėdikis. - „Ligos priežastis neretai yra energinis disbalansas. Energija, kaip įrodo kvantinė fizika, gali virsti materija, ir atvirkščiai. Žmogaus kūno ląstelės yra kaip skysti kristalai, taigi tarpląstelinė komunikacija vyksta ir per organizmo skysčius, kuriuose esantys mineralai jį padaro elektros laidininku. Japonų ir kitų šalių mokslininkų eksperimentais nustatyta, kad užšaldžius energiniu požiūriu „švarų“ vandenį, susidaro taisyklingos formos kristalai, o „nešvarų“ – chaotiškos. Taip yra ir žmogui: gražūs vaizdai, muzika, mintys teigiamai veikia imunines ląsteles. Ateities medicina bus pagrįsta supratimu apie energinę apykaitą ir dažnius organizme. Žmogus ir pats yra pajėgus valdyti šiuos procesus".

 Akademikas Jurgis Brėdikis (Nuotr. Danguolės Andrijauskaitės)  

   Kodėl toks dėmesys vandeniui? 

gintaut.laurinavic.jpg   Asociacijos „Aqua est vita“ Kauno Tarybos pirmininkas gydytojas Gintautas Laurinavičius sako: „Į vandenį žvelgiame globaliai: vertiname vandens būklę pasaulyje. Žmonijos civilizacija glaudžiai susijusi su vandens elementu. Vandenynuose, kaip žmoguje, užsimezgė gyvybė. Vanduo formavo Žemės reljefą. Jis lemia klimatą, orus. Apie 70 proc.vanduo sudaro ne tik Žemės paviršiaus, bet ir žmogaus organizmo." 

  Nuotr. Gydytojas Gintautas Laurinavičius

 Gydytojas G.Laurinavičius teigia: „Gėlas vanduo pasaulyje sudaro tik 3 proc., o du trečdaliai gėlo vandens atsargų yra įšalę ledynuose ir sniegynuose. Kas 6 planetos žmogus neturi tinkamo gerti vandens. Mokslininkai paskaičiavo, kad 2050 m. pusei Žemės gyventojų tinkamas gerti gėlas vanduo taps didele prabanga. Gyvybiniai procesai vyksta tik tada, kai ląstelėse yra pakankamai vandens. Organizmui senstant, jo audiniuose vandens kiekis mažėja. Jokia kita medžiaga neatlieka tiek daug įvairiausių žmogaus organizmo funkcijų kaip vanduo“.

  Kai vandens trūksta: sausėja visi audiniai, šarmai sujungia žmogaus organizme rūgštis ir jos virsta druskomis, kurios kietina vidurius, sukelia rėmens skausmus, šlapimas tampa tamsiu (ryškiai geltonu ar oranžiniu), veidas išrausta (panašėja į alkoholikų, nes alkoholis šalina organizmo skysčius), tirštėja kraujas, didėja jo hemoglobino lygis, sunkiau prateka mažiausiais kapiliarais, susidaro trombozės, ko pasėkoje formuojasi insultų, infarktų ir kt. ligos.  

„Kai žmogui pradeda trūkti vandens, tai silpsta organizmo atsparumas ligoms, žmogus jaučia irzlumą, išglebimą, nuovargį, nemotyvuotą pyktį, depresiją, skausmus įvairiose kūno vietose, ypač ten, kur surūgštėję audiniai. Jei juntamas troškulys, vadinasi, žmogaus organizmas neteko 600–800 ml vandens ir deguonies... - sako gydytojas Gintautas Laurinavičius, apie vandenį skaitantis paskaitas ir būsimiems medikams Kauno kolegijos Medicinos fakultete. - Moksliniai tyrimai rodo, kad vyresnio amžiaus žmogaus organizmas sausėja ir rūgštėja. Tai puokštė priežasčių: stresas, emocinė įtampa, netinkama mityba, nejudrus gyvenimo būdas, prasta aplinkos ekologinė padėtis. Kenksmingą organizmo rūgštėjimo procesą galima pristabdyti vandeniu, kuris pašalina perteklines rūgštines medžiagas“.

Organizmo valymas nuo susikaupusių toksinų gerina medžiagų apykaitą, susireguliuoja lygis hormonų, atsakingų už organizmo senėjimą. Mažinama galimybė atsirasti anaerobinėms ląstelėms, vadinasi, mažinama tikimybę susirgti vėžiu. Organizmas tampa švaresnis, jam nereikia kovoti su susikaupusiais toksinais, gerėja savijauta, netenkama papildomų kilogramų ir tai suteikia energijos, žvalumo ir jėgų. 

Dėl to ne tik rečiau sergama, Apsivalymas itin rekomenduojamas sergantiesiems kraujagyslių ligomis, bronchine astma, virškinimo, plaučių, nevaisingumo, stuburo, sąnarių, įvairiomis alergijomis, taip pat turintiems padidėjusį kraujospūdį ir dažnai kenčiantiems nuo šlapimtakių infekcijų. Tai greitina socialinė adaptacija šeimoje ir kolektyve.

 Kaip pasinaudoti vandens galiomis?

  Apie tai praktiškai mokoma Asociacijos „Aqua est vita“ renginiuose, stovyklose, skirtose organizmo detoksikacijai, įsisavinti natūralias maistingąsias medžiagas bei fermentus, po to pereinant prie kasdienio visaverčio maisto ir naujų ilgalaikių sveikos gyvensenos įpročių formavimo.

 Asociacijos Aqua est vita“ stovyklose taikoma unikalia mitybos sistema, pagrįsta jonizuoto vandens bei gydomųjų sulčių ir kai kurių vertingų produktų simbioze, kuri gerina sveikatos būklę, malšina alergijų simptomus, širdies ligas, virškinimo sutrikimus, galvos skausmus, praskaidrina nuotaiką, padeda įveikti nerimą ir depresiją. 

  Įvairių pasaulio mitybos specialistų ir mitybos tyrinėtojų nuomone, sveikata labai priklauso nuo to, ką valgome ir geriame, procentinė išraiška (55–70 proc.). Tai rodo senėjimo pradžią nustatantys tyrimai.

Asociacijos „Aqua est vita“ narys, profesorius Algirdas Juozulynas, besispecializuojantis sveikos mitybos srityje, Asociacijos „Aqua est vita“ mokslinių tyrimų projektinėse veiklose įnešęs svarų indėlį. Jo nuomone: „Taisyklinga ir reguliari mityba – viena svarbiausių sveikatos ir ilgaamžiškumo sąlygų, nes mityba atkuria organizmo energetiką ir palaiko žmogaus dvasinę pusiausvyrą. Sveikos mitybos pagrindą sudaro grūdų produktai ir jų kepiniai. Šių produktų vartojimas praktiškai neribojamas. Daržovės, vaisiai, grūdų produktai, ankštiniai yra pagrindinis maistinių skaidulų šaltinis. Sveika mityba žmogui ne tik teikia išorinį grožį, bet ir priverčia jaustis puikiai ištisas dienas, užtikrina gerą sveikatą ir teikia galimybę sulaukti garbaus amžiaus“.

   Kodėl būtina saikingai  gerti vandenį ?

 Asociacijos „Aqua est vita“ narys, homeopatas Juozas Ruolia, VU Lietuvos onkologijos instituto Fitoterapijos laboratorijos vedėjas  palankiai vertina Asociacijos „Aqua est vita“ sveiką gyvenseną propaguojančią veiklą. Drauge jis atkreipia dėmesį: „Jei žmogus per dieną išgeria bent litrą gryno vandens (kaskart po du gurkšnius), tai jam atstoja pusę litro lašelinės. Tuomet vėžinėms ląstelėms beveik neįmanoma įsitvirtinti organizme“. Tačiau J. Ruolia įspėja: „Jei vanduo geriamas vargant, tai trukdo maisto virškinimui, nes išgėrus vandens stiklinę, atskiedžiamos virškinamojo trakto sultys, kurios trukdo tinkamai suvirškinti maistą. Todėl maistas, likęs skrandyje, patenka į dvylikapirštę žarną, o čia toliau neskaldomas. Atskiestų skrandžio sulčių, fermentų užtenka kas dešimtam gabalėliui suskaldyti. Bakterijos plonžarnėje ar storžarnėje, patekus tokiam iki galo nesuskaidytam maistui, nesupranta: pusė maisto medžiagų gerų, pusė – neapvirškintų. Tuomet aktyvinamos puvimo bakterijos naikina viską. Nereikia vandens atsisakyti, tačiau jį reikia gerti po mažiau ir dažniau.“ 

  Koks naudingiausias vanduo?

d.sekmokiene.jpg

  Asociacijos „Aqua est vita“ Kauno Tarybos narėprofesorė Dalia Sekmokienėtradicines kinų medicinos praktikė, sako: „Kinu filosofija moko, kad vanduo yra svarbiausias dalykas, be kurio neapsieitų joks zmogus. Vanduo suteikia gyvybę. Jis yra bespalvis, beskonis, prisitaiko prie bet kokio indo formos, universalus tirpiklis. Ir kiekvienas, nepriklausomai nuo jo socialinio statuso. Gamta duoda vandenį per lietų, sniegą: telkšo ežerai, čiurlena šaltiniai, kasrytą žiba rasa. Geriamasis vanduo turi būti švarus, su mineralais ir negazuotas, o dar geriau – šaltinio arba tirpsmo (užšaldytas šaldiklyje, atitirpdytas ir išgertas per 12 val.). Gerai gerti jonizuotą, taip vadinamą, šarminį vandenį. Svarbu kaip elgiamasi su vandeniu: būtina jį gerbti kaip ir gerbiame šventintą vandenį.

Nuotr. profesorė  Dalia Sekmokienė 

 Jonizuoto vandens išskirtinumas

t.lauceviius.jpg

   Asociacijos „Aqua est vita” Tarybos narys, Respublikinės premijos laureatas Telesforas Laucevičius,  cheminės technologijos inžinierius, autorius knygų „Jo didenybė vanduo“ ir „Jonizuotas vanduo“, išverstų į septynias užsienio kalbas. Jose atskleidžia savo patirtį kaip geriant jonizuotą vandenį, aktyvinamos organizmo gydomosios galios, padedančios įveikti daugiau nei 70 ligų.

Nuotr. Rašytojas-išradėjas Telesforas Laucevičius

Tam tereikia į vandens jonizatorių pripilti vandens ir įjungtu įtampą. Tuomet vyksta vandens ir jame ištirpusių druskų elektrolizė. Pasibaigus procesui, prie teigiamo elektrodo (anodo) vanduo įgauna rūgštines savybes, o prie neigiamo elektrodo (katodo) – šarmines. Tokio vandens skonis ir kvapas skiriasi.

Šarminis, dar vadinamas gyvuoju, yra minkštas, be kvapo, skoniu primena lietaus vandenį. Rūgštinis (negyvasis) yra rūgštelėjusio skonio ir specifinio kvapo. Tai jau visiškai skirtingi skysčiai, nors ir gauti iš to paties vandentiekio vandens. Jų šarmingumo rodiklis pH bei oksidacinis-redukcinis potencialas (ORP) iš esmės skiriasi. Todėl skiriasi ir šarminio bei rūgštinio vandens naudojimas. Šarminio vandens pH yra 8,5–10,5, kur kas didesnis nei vandentiekio vandens (pH = 7,4), o ORP – neigiamas, apie -200 mV (vandentiekio vandens ORP= +150...+200 mV). Neigiama ORP reikšmė sako, kad vandenyje yra laisvų elektronų, kuriuos prisijungia laisvieji radikalai, todėl šis vanduo – natūralus antioksidantas. Rūgštinio vandens pH yra 3-5, o ORP – teigiamas, apie + 400mV. Teigiama ORP reikšmė rodo, kad tokiame vandenyje elektronų trūksta. Atimdamas trūkstamus elektronus iš mikrobų, bakterijų, juos sunaikina. Todėl rūgštinis vanduo pasižymi baktericidinėmis savybėmis. 

Negyvasis (rūgštinis) vanduo naikina mikrobus ir bakterijas: sulėtina organizmo biologinius procesus, ramina nervus, pagerina miegą, sustabdo viduriavimą, išgydo slogą, mažina sąnarių skausmus, nes tirpdo druskas, ir kt. Šis vanduo daugiausia skirtas išoriniam vartojimui. Negyvasis vanduo gerai dezinfekuoja tvarsliavą, baltinius, drabužius, avalynę, įvairią tarą, vaisius, daržoves, patalpas, netgi gruntą vazonėliuose ar lysvėse.

Gyvasis – priešingai: stimuliuoja, gaivina, suteikia energijos, žvalumo, skatina maisto medžiagų įsisavinimą, gerina virškinimą, gydo žaizdeles, įdrėskimus, skrandžio, dvylikapirštės žarnos opas ir kt. Šarminio vandens parametrai yra panašūs į organizmo skysčių parametrus, todėl jis skirtas vidiniam vartojimui. Šarminiame vandenyje greitai atsigauna pavytusios gėlės, žalios daržovės, jame pamirkytos sėklos greičiau sudygsta.  

p.sibilskis.jpgAsociacijos Aqua est vita” Tarybos narys, doc. dr. Petras Šibilskis įnešė didelį indėlį į jonizuoto vandens populiarinimą, su kolegomis sukūrę pirmąjį lietuvišką vandens jonizatorių, sulaukusį didelio populiarumo ne tik Lietuvoje, Vakarų Europoje, bet ir kitose pasaulio šalyse.

 Nuotr. doc. dr. Petras Šibilskis

Jis autorius knygų apie jonizuotą vandenį, išverstų į septynias kalbas. P. Šibilskis sako: „Jonizuotas šarminis vanduo yra skvarbesnis, jo paviršiaus įtempimas yra gerokai mažesnis nei paprasto vandens, todėl jis geriau išplauna iš organizmo šlakus ir toksines medžiagas. Jis turi daugiau deguonies, todėl sėkmingai kovoja su laisvaisiais radikalais. Šarminis vanduo neutralizuoja rūgštis, palaikydamas organizmo šarminį-rūgštinį balansą. Be to, jo oksidacinis redukcinis potencialas yra neigiamas, jo reikšmė artima kraujo potencialui. Dėl savo tonizuojančių, stimuliuojančių, gydančių savybių jis dažnai vadinamas gyvuoju vandeniu. Jonizuotas rūgštinis vanduo, kuris vandens jonizatoriuose gaminamas vienu metu, yra puikus dezinfekantas, pagal savo efektyvumą nenusileidžiantis cheminiams preparatams“.

Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Vokietijoje jonizuotas vanduo jau daugiau nei 50 metų plačiai taikomas profilaktikai ir gydymui. Ten yra gydymo įstaigų, kuriose vietoj vaistų dažnai naudojamas tiek šarminis, tiek ir baktericidinėmis savybėmis pasižymintis rūgštinis vanduo. 

Viena svarbiausių visų ligų priežastis yra organizmo rūgštėjimas, o aktyvuotas šarminis vanduo gali padėti to išvengti, gerinti bendrą sveikatos būklę, žmogaus savijautą.

Organizmą rūgština visi baltymai: mėsa, pienas ir jų gaminiai, baltų miltų produktai, kava, alkoholiniai ir nealkoholiniai gėrimai, pasterizuotos sultys, žuvis ir jūros produktai, saldumynai, kiaušiniai. Organizme susikaupusias rūgštis gali neutralizuoti šarminių mineralų kalcio, magnio, kalio, natrio jonai, kuriuos galime gauti tik su maistu arba skysčiais. 

Šarminio maisto produktų sąrašas labai ribotas – salotos, švieži vaisiai, daržovės, jų sultys. Vien mityba išlaikyti normalią šarmų ir rūgščių pusiausvyrą nelengva.

 

s.paskeviciene.jpg

 Asociacijos Aqua est vita"  narė Sigita Paškevičienė sveikatinimo renginiuose skaito pranešimus gyvojo vandens pagalba kaip išsaugoti sveikus dantis ir burnos ertmę . Ji dalinasi savo profesine praktika, nes yra autorė „Pilnųjų ir dalinių nuimamųjų dantų protezų gamybos ypatumai” ir bendraautorė „Dantų technologija: teorija ir praktika” vadovėlių, žurnalų odontologams “Quintessence international Lietuva” asocijuota redaktorė ir „Stominfo“ redakcinės kolegijos narė, dantų ir burnos ertmės saugos, dantų technologijos kursą dėsto Kauno kolegijos Medicinos fakultete. 

Nuotr. Redaktorė, lektorė Sigita Paškevičienė 

  Tęsiamos sveikatingo sporto tradicijos

Stovyklose bei kituose Asociacijos renginiuose sveikos gyvensenos įgūdžiai formuojami ir per sporto užsiėmimus, meditacijas. Tai padeda formuoti naujus sveikos gyvensenos, dvasinės savimonės, fizinės detoksikacijos įgūdžius, išsaugoti ir stiprinti sveikatą, fizinį pajėgumą. Stovyklose žmones praktiškai patiria vandens efektyvumą.  

v.urbonas.jpg

Asociacijos „Aqua est vita“ tarybos narys Vidmantas Urbonas, pasaulio ultratriatlono čempionas juose dalinasi savo patirtimi, įspūdžiais kaip 1998 m. per visą žmonijos istoriją greičiausiai įveikė ilgiausią pasaulyje triatlono trasą: 76 km plaukimo, 3600 km važiavimo dviračiu bei 844 km bėgimo. Beja, šitokio rekordo iki šiol nepavyksta pagerinti jokiam kitam planetos sportininkui.

Nuotr. Pasaulio čempionas, Lietuvos nusipelnęs treneris Vidmantas Urbonas

Vidmantas Urbonas įvairiuose renginiuose aktyviai stimuliuoja Lietuvos žmones tęsti sveikatingo sporto tradicijas ir ekologines akcijas „Vanduo – tai gyvybė“: rūpintis Lietuvos upių, vandenų saugojimu nuo teršimo. Vidmanto Urbono manymu, svarbiausia žmogui yra gamta: be jos nebūtų ir mūsų, nes kasmet pasaulyje miršta 8 milijonai žmonių dėl vandens stygiaus ir prastos gyvenimo kokybės.

Asociacijos „Aqua est vita“ tarybos narys Žydrūnas Savickas, stipriausias visų laikų pasaulio žmogus (žurnalas „FLEX“), Pasaulio galiūnų čempionas kreipia dėmesį į tai, kad Lietuvoje tiek daug žmonių serga, nes masiškai nesportuoja, per mažai juda. Jo teigimu: „Pigiausias būdas – suteikti žmonėms galimybę sportuoti, galbūt net valstybei finansuoti tai, kad netektų išleisti krūvos pinigų vaistams ir kovoti su nejudrumo pasekmėmis. Mano srities sporto žmonės valgo šešiskart per dieną po nedaug. Kai pastoviai žmogus gauna maisto, greitėja medžiagų apykaita. Žmonėms, atėjusiems į sporto klubą ir klausiantiems, kaip numesti svorio, atsakome: daugiau valgyk. Gausiai pavalgo kartą per dieną vakare ir stebisi, kad svoris auga. Tegu triskart daugiau pavalgo kokybiško maisto, bet per kelis kartus, ir svoris neaugs“. 

 Aktyviausiai Asociacijos nariai, sveikatinimo švietėjai 

  Norėdami padėti žmonėms būti sveikais, Asociacijos nariai rengia įvairius švietėjiškus, edukacinius, socialinius, kultūrinius ir sveikatinimo projektus, seminarus, konferencijas, stovyklas.

Juose talkina aktyviausi Lietuvos švietėjai: aukščiausios kvalifikacinės kategorijos gydytojas chirurgas, manualinės terapijos specialistas, akupunktūros, manualinės ir tradicinės medicinos asociacijos narys Gintautas Laurinavičius; kinų tradicines medicinos švietėja, profesorė Dalia Sekmokienė; Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos Valdybos narys, sveikos gyvensenos programų rengėjas bei propaguotojas gydytojas Darius Baublys; knygų „Vanduo - sveikatos šaltinis“, „Numerologija“, išverstų į septynias kalbas, autorius, energetikas, doc.dr. Petras Šibilskis; pasaulio ultratriatlono čempionas, Lietuvos Respublikos nusipelnęs treneris, Panevėžio triatlono klubo vadovas Vidmantas Urbonas; LMA akademikas, geologas, 7 monografijų, 6 vadovėlių bendraautorius, prof. habil. dr. Vytautas Juodkazis; VU Medicinos fakulteto profesoriaus habil. dr. Algirdas Baubinas; Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto profesorius habil. dr. Algirdas Juozulynas; 57 vibrotechnikos išradimų autorius, KTU profesorius Algimantas Bubulis; pirmoji Lietuvai iškovojusi olimpinį medalį (sidabrą) buriavime, pasaulio ir daugkartinė šalies čempionė Gintarė Volungevičiūtė - Scheidt; LSMU Maisto saugos ir gyvūnų higienos doc.dr.Gediminas Gerulis; LMA akademikas, Europos gamtos mokslų akademijos narys, asociacijos „Šviesuva” valdybos pirmininkas, LSMU profesorius emeritas, diplomatas Jurgis Brėdikis; žurnalo odontologams Quintessence international Lietuva” asocijuota redaktorė, žurnalo „Stominfo“ redakcinės kolegijos narė, autorė Pilnųjų ir dalinių nuimamųjų dantų protezų gamybos ypatumai” ir bendraautorė Dantų technologija: teorija ir praktika” vadovėlių, Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dantų technologijos lektorė Sigita Paškevičienė;  rašytojas - išradėjas, cheminės technologijos inžinierius Telesforas LaucevičiusSveikos gyvensenos propaguotoja, Vaikų ir jaunimo LPF prezidentė, žurnalistė Angelė Pabricaitė; LSMU bibliografė Lina Šaferienė; bioenergijos tirėjas, inžinierius doc.dr.Artūras Dabkevičius ir kt.

 Asociacijos „Aqua est vita“ veiklos

  „Per Asociacijos „Aqua est vita“ seminarus, konferencijas, stovyklas, mes su kitais į sveikos gyvensenos judėjimą įsitraukusiais gydytojais, mokslo daktarais, sveikos gyvensenos švietėjais ir labai svarbu draugia su šių renginių dalyviais, įsitraukėme į sveikos gyvensenos judėjimą", - pasakoja Asociacijos „Aqua est vita“ prezidentas Vytautas Kriovė. – „Tikime šios veiklos prasmingumu". 

Asociacijos vienas iš pagrindinių tikslų yra burti mokslininkus, vykdančius tiriamuosius darbus, susijusius su vandeniu, apimančius pačias įvairiausias sritis: mediciną, hidrologiją, techniką, aplinkotyrą, fiziką, epidemiologiją ir išlaikyti geriausias Lietuvos kultūrines ir švietėjiškas tradicijas. Tai suteikia žmonėms galimybes daugiau rūpintis savo ir artimųjų sveikata, ją gerinti, tapti sveikais ir tokiais išlikti.

 Įgyjome patirties, surengę eilę renginių. Vienas reikšmingiausių - nacionalinė mokslo konferencija Vanduo yra gyvybė” 2013 m. rugsėjo 27 dieną Zarasų rajono savivaldybės kultūros ir poilsio centre. Jame dalyvavo pripažinti visuomenės autoritetai, mokslininkai, sveikos gyvensenos švietėjai bei politiniai veikėjai: Zarasų rajono savivaldybės meras Arnoldas Abramavičius, sveikos mitybos ekspertas profesorius habil. dr. Leonardas Lukoševičius, pasaulio ultratriatlono čempionas, LR nusipelnęs treneris Vidmantas Urbonas, Gražutės regioninio parko direktorius Gedas Kukanauskas, inžinierius – išradėjas, rašytojas Telesforas Laucevičius, gydytojas Gintautas  Laurinavičius,  Alternatyviosios medicinos specialistė Zinaida Arlauskienė ir kt. 

Toliau surengėme eilę stovyklų „Vandens atsiskyrėlių“, „7 priežastys, kodėl reikia TAU „Sveikatos mokyklos“, „Padovanok sau metus be tabletės“, „Vandens išminčių stovykla-2014“; seminarų, konferencijų „46 tezės apie vandenį“, „Moterys apie vandenį  moterims“. Dalyvaujame projektinėse veiklose, rengiamės kitoms konferencijoms.

  Dalyvavimas projektinėse veiklose

angele.p.jpg

 Asociacijos „Aqua est vita“ narė Angelė Pabricaitė, Vaikų ir jaunimo labdaros ir paramos fondo prezidentė rengė bendrus su Asociacija sveikos gyvensenos projektus „Vaikų prevencinė sauga nuo miesto į kaimą“, „Jaunieji šauliai Tėvynei“,  „Vaikų sveikos mitybos sklaida“, LR Sveikatos apsaugos ministerijai, LR Krašto apsaugos ministerijai, LR SAM Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui. Šiuose projektuose ilgametės Vaikų ir jaunimo LPF patirties perteikimas  iš miesto į kaimą, veiklos, pozityviai veikančios vaikus, prevencinius seminarai, metodinių priemonių sukūrimas ir padauginimas prieš žalingus įpročius, apie pavojingas sveikatai ir gyvybei psichoaktyviąsias medžiagas (narkotikus), sužinojimas įvairių žmonių (turinčių žalingų įpročių) pamokančias istorijas, pamąstymai apie pasekmes gyvenimo, nekovojant su sveikatai ir gyvenimo būdui žalinga elgsena, vartojant alkoholį, rūkant, demonstravimas pozityvių pavyzdžių ir gerosios patirties.

 Nuotr. Angelė Pabricaitė

Šie Asociacijos projektai tiksliniai grupei suteikia tai, kas svarbiausia, kas  stiprina asmenybę, ugdo geruosius gyvenimo įgūdžius bei vertybes, kalba apie jausmus, potyrius ir tikslus,  vaikams vizualiai rodo ateities vizijas, įvairias pasekmes per jų pačių meno terapijas ir kultūros sampratą, praktiniuose užsiėmimuose.

  Asociacijos „Aqua est vita“ veiklos yra reikšmingos Lietuvos visuomenei, nes kaip teigia profesorius L. Lukoševičius, moksliniais tyrimų duomenimis maždaug 70 proc. žmonių iki 65 metų mirčių yra susijusios su gyvenimo būdu bei aplinkos veiksniais. Apie 80 proc. visų sveikatos sąnaudų išleidžiama nesveikos gyvensenos nulemtoms ligoms gydyti!

Tą patį tvirtina ir PSO: „Sveikatos stiprinimas yra procesas, suteikiantis žmonėms daugiau galimybių rūpintis savo sveikata ir ją gerinti, geriau suprasti sveikatos ryšį su gyvensena“. Lietuvą lyginant su Europos Sąjunga: Lietuvos vyrų vidutinė gyvenimo trukmė yra trumpiausia ES ir lygi 68,5m, o moterų-79,1m ( apie 11 metų ilgesnė). ES  vyrai gyvena apie 11 metų ilgiau. 

 Akivaizdu, kad žmonių gyvenimo kokybę ir ligų prevenciją lemia: maisto kokybė ir kiekybė; organizmo aprūpinimas mineralinėmis medžiagomis, mikronutrientais ir vandeniu; adekvati fizinė veikla; žalingų įpročių vengimas.

Reziumuodamas Asociacijos „Aqua est vita“ valdybos pirmininkas Leonardas Lukoševičius sako: „Asociacija ir ateityje tęs pradėtą švietėjišką veiklą: gyventojų raštingumo sveikatos srityje, didindama individo gebėjimą gauti, interpretuoti, suprasti svarbiausią informaciją apie sveikatą, sveikatos paslaugas bei pasinaudoti šia informacija. Tai vykdoma paskaitų, seminarų keliu: publikacijomis „Biologinės medicinos“ ir „Šeimos bendrosios praktikos gydytojo“ ir kt.žurnaluose, numatoma išleisti knygą – monografiją apie vandenį, mitybos vadovėlį numatomas atitinkamas skyrius apie vandens reikšmę žmogaus organizmui; mobiliųjų sesijų organizavimas rajonuose; labdaringa ir socialinė veikla“.

 Asociacija „Aqua est vita“ vienija geros valios žmones ir kviečia gydytojus, inžinierius, mokslininkus, kultūros veikėjus ir pavienius asmenis bei kolektyvus, siekiančius sveikatinimo žinių, įsijungti į Asociaciją, dalyvauti sveikatinimo veiklose.

Plačiau el.svetainėje  www.aquaestvita.lt . 

Angelė Pabricaitė

Komentarai
Pridėti naująPaieška
Rašyti komentarą
Vardas:
El. paštas:
 
Svetainė:
Pavadinimas:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
Security Image
Įveskite simbolius, pateiktus paveikslėlyje.
 
< Ankstesnis   Kitas >
© Sveiki.eu. Visos teisės saugomos. Kopijuoti svetainės turinį draudžiama.