Turinys  Turinys
  Elektroninė parduotuvė  Elektroninė parduotuvė
Prekių krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias.
Rėmėjai
Advertisement

Advertisement


Rytų šalių motyvai Spausdinti El. paštas
2018-07-24
aistai.jpg

Elena Voverienė: „Bambuko sodai“ dvasios prabanga“ 

„Aš lyginu save su medeliu, kuris, jau duodantis vaisių, vis išraunamas su šaknimis ir sodinamas į kitą vietą, kur vėl brandins naują derlių“, — paklausta, ar lengva keliauti per pasaulį su vyru diplomatu, vaizdžiai ištaria architektė, sostinės meno galerijos „Bambuko sodai“ savininkė, Rytų tapybos mokytoja Elena Voverienė.

 Kažkada ištekėjusi už būsimojo diplomato Dainiaus Ginučio Voverio, jau dvidešimt metų ji rūpinasi šeima ir padeda vyrui kopti diplomatinės karjeros laiptais.

 Moteris didžiuojasi savo prigimtimi ir gyvenimiška patirtimi. Jos tėvai — ukrainiečiai, kažkada apsigyvenę Minske („Tais laikais net ir prie Laptevų jūros pagal paskyrimą turėjai važiuoti“, — sako Elenutė).

Ji irgi augo Minske, čia baigė architektūros studijas. Minskas buvo neatsigavęs po karo, todėl pasižiūrėti bažnyčių, Senamiesčio, paragauti kavos Elenutė su drauge važiuodavo į Vilnių. Vienos tokios kelionės metu traukinyje susipažino su būsimuoju savo vyru D.G.Voveriu.

Baigusi studijas jau dirbo Naugarduke. Kurį laiką jiedu taip ir važinėjo — jis į Naugarduką, ji — į Vilnių. Po kelerių metų draugystės Elenutė, pajutusi, kad tai vyras, galėsiantis ja pasirūpinti, apsisprendė ištekėti už kur kas vyresnio lietuvio.

Iš pagarbos savo naujai tėvynei išmoko (be mažiausio akcento!) kalbėti lietuviškai, dirbo architekte Vilniuje, bet D.G.Voveriui tapus pirmuoju Lietuvos ambasadoriumi Kinijoje atsisakė karjeros ir su trimis vaikais — Justina, Agne ir Kristijonu — išvažiavo gyventi į Pekiną.

Juokauja, kad išvykdama į egzotiškąją šalį ketino ten siuvinėti, tačiau toli gražu to neprireikė. Užuot siuvinėjusi, vyrui padėjo kurti Lietuvos ambasadą Kinijoje, išmoko kinų kalbos, susipažino su šios šalies kultūra, papročiais, tačiau brangiai už tai sumokėjo.

Kadangi Kinijoje jos vyras pagalbininkų neturėjo, rūpindamasis įsikūrimo reikalais patyrė infarktą. Jiedu susilaukė ketvirto vaikelio — mergytės, bet jai nebuvo lemta išgyventi...

Sielos skausmą moteris ramino kūryba, kuria ji visada norėjo užsiimti.

Dabar dėkoja Dievui, kuris į rankas įdavė teptuką ir išmokė Rytų tapybos paslapčių. Pati jų kantriai mokėsi pas garsiausius Kinijos dailininkus Guiline, Sudžou, iš ten būtinai parsiveždavo eskizų.

Netrukus vienas po kito pasipylė nepaprasto grožio E.Voverienės paveikslai: „Įsimylėjėliai“, „Šeima. Rojaus paukščiai“, „Papaja“, „Prisikėlimas“... Paskutinis, nutapytas jau išvykstant į Lietuvą, vadinasi „Siuvinėjimas“.

„Dvi moterys, sėdinčios priešingose pusėse, viena adatėle duria į tą patį audinį. Viena duria, kita pagauna. Tas pats siūlas, ta pati adata, bet jokių mazgelių ir nelygumų“, — šitaip savo pačios sukurtą stebuklą pristato E.Voverienė.

1999—aisiais Pekine drauge su keturiais kinų dailininkais ji surengė savo darbų parodą.

Vėliau jos švytinčiais paveikslais galima buvo grožėtis Vilniuje, vėl — Pekine, Panevėžyje, vėl — Vilniuje...

„Veikiama kinų meno tradicijų, ji derina vakarietišką tapybą aliejumi su tradiciniu kinų meno laisvos rankos potėpiu ir, reikia pripažinti, derinys yra labai natūralus...“ — po vienos parodos rašė garsus (ir itin reiklus) kinų meno kritikas Tao Yongbai.

Šešerius metus praleidusi Kinijoje, prieš trejus metus su vyru ji grįžo į Lietuvą, bet ir vėl turėjo išvykti. Šįkart — į naują vyro darbo vietą — Kairą, kur antrus metus jis dirba nepaprastuoju ir įgaliotuoju Lietuvos ambasadoriumi Egipte.

Elenutė ir čia pasiaukojamai vykdo neoficialias antrojo ambasados asmens — ambasadoriaus žmonos — pareigas, stengiasi kuo tinkamiau pristatyti Lietuvą. Džiaugiasi sėkminga vyro karjera ir, kaip kadaise Kinijoje, stengiasi kurti jaukius namus.

Ar ne per didelė auka? „Tas, kas suras atsidavusią žmoną, jos kaina bus didesnė nei perlo. Jos širdis plaks vienu ritmu su vyro širdimi, ir jis neliks be dividendų“, — garsiojo mąstytojo Saliamono žodžius iš Šventojo Rašto atsakydama pacituoja E.Voverienė.

Dar pora savaičių — ir Elenutei su vyru Dainiumi Ginučiu bei 16—mečiu juodviejų sūnumi Kristijonu teks grįžti į Kairą.

Tačiau kol kas ji mėgaujasi Lietuvos gamta ir arbatos gėrimo ceremonija viename gražiausių Vilniaus senamiesčio kampelių, kur veša jos įkurti „Bambuko sodai“.

Lietuvoje šiuo metu atostogauja ir juodviejų duktė Agnė. Vyresnėlė Justina šiuo metu tikriausiai Paryžiuje... Elenutė paaiškina, kad abi dukterys Justina ir Agnė, Kinijoje mokęsi anglų ir prancūzų mokyklose, sulaukusios pilnametystės, turėjo palikti tėvų namus ir verstis pačios.

Diplomatų tarnyboje yra tokia griežta tvarka, nors ir labai dėl to gaila. Abi dukteris tėvai išsiuntė mokytis į koledžą netoli Nicos, bet viskas klostėsi labai gerai.

Justina jį su pagyrimu baigė ir įstojo į garsų Prancūzijos universitetą. „Labai džiaugiamės ir savo mergaite labai didžiuojamės“, — jausmų neslepia mylinti motina.

Trumpam į Lietuvą grįžusiems E. ir D. Voveriams čia labai gražu — patinka žmonės, gamta, klimatas. Patinka net kai lyja. „Dabar Kaire apie 40 laipsnių. Kairas šiuo metu tuščias — dabar neturistinis sezonas. Karščiams atlėgus prasidės ramadanas. Miestas atgis tik rugsėjo pabaigoje — tik tada į jį pradės važiuoti turistai“, — svetimo krašto subtilumus dėsto moteris.

Elenutė neneigia, kad iki šiol jai neįprasta, kai ketvirtą valandą ryto, kai dar tamsu, visus žadina per garsiakalbius sklindantis mulos balsas, raginantis melstis. Melstis privalu penkis kartus per dieną. Nuo maldos atleidžiami tik ligoniai ir maži vaikai.

Suprantama, kad lietuvių Egipte sutiksi. Ar atvyksta į Lietuvą egiptiečių? „Atvyksta, — nustebina D.G.Voveris. — Prieš kelias dienas pietavome Belmonte. Žiūrime, kad prie kito staliuko sėdi mūsų pažįstami iš Hurgados. Bet tai retas atvejis... Tie, kurie galėtų atvykti (o tokių yra apie 5 mln.), renkasi kitas šalis, o ne mažą Lietuvą. Dar vienas dalykas — šaltas klimatas. Egiptiečiai nelabai linkę čia važiuoti rudenį ir žiemą“.

Juokais primenu, kad klimatui šylant, žmonės iš karščių alinamų kraštų užplūs šaltuosius. „Tokiu atveju gėlas vanduo, kurio apsčiai turime, gali tapti toks pat vertingas kaip dabar nafta“, — šviesiąją reiškinio pusę pastebi diplomatas.

Šnekučiuojantis akys krypsta į „Bambukų soduose“ tarpstančius augalus.

Elenutė meiliai glosto juos akimis. Juose atsispindi visas gamtos metų ciklas: pavasarį sodelyje pražysta liaunutė sakura, vėliau smulkiais žiedais apsipila nedidukai krūmeliai. Žiemą vasarą kiemelyje žaliuoja net kelių rūšių bambukai. Čiurlena upelis, per jį permestas akmeninis tiltukas, kurį menininkė vadina jungtimi tarp Rytų ir Vakarų kultūrų.

„Lietuvoje tai neįprasta, o kinams toks sodelis reiškia dvasios prabangą. Jiems jis tampa relaksacijos vieta, į kurią patekę jie palieka įtampą, atsipalaiduoja. Tai vieta, kur paprasčiausiai gera būti“, — aiškina kinų papročius perpratusi (ir perėmusi!) E.Voverienė.

Kurdama savuosius „Bambuko sodus“, ji stengėsi sukurti mažytį gamtos paveikslą: „Turėjau rasti tinkamą vietą akmeniui, vandeniui, augalui — tarsi visa tai jau čia buvę šimtą metų. Natūralumas — pagrindinis tikslas kinų sodo kūryboje“.

Kalbamės mėgaudamiesi žaliąja arbata, kuria E.Voverienė žavisi ne mažiau nei kinų šilku. Arbatą ji vadina savo energijos šaltiniu. Nuolat skubančius stengiasi supažindinti su rytiečių arbatos gėrimo ritualu „Gong Fu Cha“, kurio esmė yra puoselėti kantrybę.

Pačiai E.Voverienei kantrybės ir darbštumo galima tik pavydėti. Iš pažiūros rami ir trapi moteris „Bambukų soduose“ yra įkūrusi tapybos galeriją, arbatos ir tapybos studijas, gali patarti besidomintiems japonų ir kinų sodais.

Privalomu jos „Bambukų sodų“ simboliu, žinoma, tapęs egzotiškasis bambukas. Beje, bambukai pradžioje iškart neprigydavo. Daug daigų sušalo, kitus numarino neįprastas Lietuvoje karštis.

Bet tie, kurie išliko, traukia ir džiugina daugelio akį. „Orchidėja, sakura, chrizantema ir bambukas yra tarp chrestomatinių augalų, kuriuos privalo tapyti kinų menininkai“, — savosios meno galerijos simbolio išskirtinumą pabrėžia E.Voverienė. Bambukai, kaip ir kiti menininkų „išrinktieji“, turi ypatingų savybių: yra ištvermingi, lankstūs, gražūs ir gyvybingi.

Kiekvieną rudenį, pavasarį, o kartais ir vasarą ji skuba į Vilnių, į šiuos savo „sodus“, kur renkasi Rytų tapyba susidomėjusios moterys, — vyksta tapybos ant šilko ir ryžių popieriaus kursai.

„Kartais pagalvoju, kad galeriją galėčiau uždaryti, bet žinau, kaip moterys manęs laukia, kaip laukia mano meilės supančiam pasauliui, todėl vis sugrįžtu“, — aiškinasi altruistinės prigimties menininkė.

Skirtingo amžiaus, išsilavinimo, temperamento moterys kaip peteliškės skrenda į Elenutės skleidžiamą šviesą ir maudosi joje. Mokosi neskubėdamos gerti arbatą, kurti jaukius namus, sodus, ateities planus, tapydamos stebėti gamtą.

„Pavasarį kartu tapome sakuras, vėliau — piliarožes, dar vėliau — laukų gėles“, — pasakoja Elenutė.

Į E.Voverienės pamokas susirenka ne tik rimtų menų ragavusios moterys, bet ir tos, kurios niekada rankose nelaikė teptuko. Skambant švelniai meditacinei muzikai sutūpusios prie mažo staliuko jos lieja dažus, o teptukas, atrodo, pats vedžioja ranką... Vienas potėpis, antras, ir popieriuje atgyja tradiciniai (iš pirmo žvilgsnio paprasti) kinų tapybos motyvai — kalnai, gėlės, paukščiai, žmonės, bet jiems nutapyti reikia ypatingo kruopštumo.

„Svarbiausia piešiant — neskubėti. Greičiau už traukinį vis tiek nenubėgsi“, — skubančioms juokais mėgsta sakyti Elenutė. Nenuostabu, kad jos globojamos moterys čia pajunta ramybę, atsiskleidžia jų talentai, charakterio savybės. Niekada nebandžiusios tapyti pajunta didžiulę palaimą, atradimo džiaugsmą.

„Niekada joms neleidžiu sakyti „nemoku“, „nedarysiu“, „neišeis“... Reikia imti ir daryti — ir kas nors būtinai išeis, nes sugadinti nieko neįmanoma“, — pradedančiųjų sėkmės paslaptį išduoda E.Voverienė.

Subtilios Rytų tapybos ant šilko bei ryžių popieriaus mokanti moteris nė kiek nepanaši į griežtą pedagogę — greičiau į bendramintę, draugę, ne veltui ji visų vadinama „mūsų Elenute“. Tapybą ji vadina relaksu.

„Tapyba — ne stresas, o malonumas, derinamas su vidiniu poreikiu. Aš pati paveikslą tapydama pailsiu“, — šypsosi kūrybos galią jau pažinusi moteris. Dažnai prie paveikslo prasėdi per naktį. „Kartais sėdžiu, sėdžiu ir pastebiu, kad jau švinta“, — neskubriai pasakoja moteris.

Beje, apie vėlavimą... Kadangi jos vyras diplomatas — itin punktualus žmogus, dėl to šeimoje kyla šiokių tokių konfliktų. Bet jei tik gali, Elenutė niekada neskuba, o apie vėlavimą turi savą teoriją. Ją susikūrė gyvendama Kinijoje. Jei žmogus pavėluoja, ją tai... nustebina ir nudžiugina. Todėl ant pavėlavusiųjų nepyksta.

„Pagal lietuviškus standartus tai blogai, bet aš manau, kad tai geriau nei kur nors atbėgti apimtam streso“, — kalba ji.

Tuo neseniai įsitikino ir savo draugės egiptietės sūnaus vestuvėse, kuriose ji dalyvavo kartu su vyru.

„Visi svečiai vėlavo beveik dvi valandas, bet niekas dėl to neišgyveno. Visi buvo atsipalaidavę, linksmi. Aplinka buvo išpuošta gėlėmis, dekoracijomis, pinigų fejerverkams negailėta. Jaunieji ir jų draugai, išsilavinimą gavę užsienyje, griežtų tradicijų nebesilaikė, elgėsi šiuolaikiškai ir šoko pagal šiuolaikinę muziką. Nuostabiausia, kad vestuvėse nebuvo nė lašo alkoholio. Egiptiečiai moka linksmintis, džiaugtis gyvenimu be svaigalų. To iš jų verta pasimokyti“, — matytus vaizdus apibendrina moteris.

Tiesa, valgyti jie galėtų saikingiau. Arabės, anot Elenutės, dėl to pernelyg apkūnios ir anksti praranda savo žavesį.

Ar Egiptas ją įkvepia taip pat kaip ir Kinija? „Mūsų namuose Kaire vyras man parūpino vietą, kur galiu dirbti, tapyti. Bet tam trūksta laiko. Turiu plėtoti ambasadoriaus žmonos veiklą, skleisti žinias apie Lietuvą“, — gyvenimo prioritetus dėsto E.Voverienė. Sužinoję, kad ji yra dailininkė, užsieniečiai dar labiau susidomi Lietuva.

„Menas peržengia valstybių ir kultūrų rėmus. Tai žmonijos kalba — spinduliuojanti, šildanti ir artinanti... Kalbėkite šia kalba mūsų tautai ir žmonijai“, — cituoja prezidento Valdo Adamkaus jai skirtus žodžius, giliai įstrigusius į širdį.

Neseniai E.Voverienė išgirdo pasakymą — viskas, kas sveika, auga, ir labai sparčiai. Šitaip išaugo ir norinčiųjų lankyti jos studiją skaičius. O juk viskas prasidėjo paprastai. Susibūrė 12 norinčių tapyti moterų, kurios pačios ją susirado. Patobulinti savo žinių ėmė rinktis subrendusios menininkės (Sigutė Ach, Ieva ir Eglė Babilaitės, Irena Mizgirienė, Irena Brusokienė) arba tik pradedančios tapyti (Rasa Juzukonytė, Živilė Bačkienė), ir iki tol rankose nelaikiusios teptuko.

Dar viena E.Voverienės aistra — interjerų, jaukių namų kūrimas (nepamirškime, kad ji — profesionali architektė). Jaukūs namai, pasak jos, tai vieta, kur žmogus gali saugiai jaustis. Tai erdvė, kur jis susigrąžina prarastas jėgas, kur atsiveria žmogaus unikalumas ir vidinės savybės.

Pernai Kaune ji pradėjo kurti rytietišką sodą, arbatos namelį, tiesa, kol kas nebaigė. Todėl šią vasarą, grįžusi iš Kairo, skuba į Kauną. „Šeima ilsisi, bet aš per atostogas turiu daug ką padaryti. Be to, kurti interjerus man irgi patinka“, — neslepia energijos nestokojanti moteris.

Didžiausias jos troškimas — perdaryti šaltas lietuvių pamėgtas „sterilias“ patalpas į jaukius šiltus namus. Jas papuošti rankų darbo meno dirbiniais, baldais, paveikslais, porcelianu, krepšeliais, gėlėmis, kurių pilni jos „Bambuko sodai“.

Žvilgteliu į studijoje ant palangės pasvirusį bonsą... „Jį atsivežiau iš Kinijos. Jam jau 25 metai, — mano žvilgsnį pagauna Elenutė. — Tikiuosi, kad jis dar daug metų gyvens“.

Kai kas sako, kad neleidžiant medeliui augti jis kankinamas, bet Elenutė įsitikinusi, kad šitaip kuriamas menas, siekiama formų įvairovės. „Medžiui suteikiama tam tikra kryptis, forma, kelianti pasigėrėjimą“, — medeliu lyg meno kūriniu gėrisi menininkė.

Paradoksalu, tačiau bonsai jai primena į medinius batus įspraustas moterų kojytes, kuriomis kažkada kinės didžiuodavosi. Nors šiais laikais taip nesielgiama, bet pagyvenusių moterų vaikiškomis kojytėmis Kinijoje E.Voverienė matė nemažai. „Dėl žalojamų kojų kinės irgi neaugdavo didelės. Sustabdžius kojos augimą, sustodavo viso kūno vystymasis. Kaip bonsų“, — suranda netikėta palyginimą moteris.

E.Voverienė įsitikinusi, kad pasodinus sodus po kurio laiko būtinai sulaukiama derliaus. Savąjį derlių ji jau skina! Prieš kelerius metus viename gražiausių Vilniaus Pilies gatvės kiemelių buvo pasodintas neįprastas Lietuvoje sodas. Ir štai jis veša! Šiemet „Bambukų sodams“ sukanka treji.

„Treji metai pagal kinus — labai geras skaičius. Po ketverių metų būna atoslūgis, tačiau tikiuosi, kad mums taip nenutiks“, — viliasi Dievu ir savimi pasitikinti menininkė.

http://gyvbudas.lrytas.lt/-12172806161216080849-elena-voverien%C4%97-bambuko-sodai-rei%C5%A1kia-dvasios-prabang%C4%85.htm

Snieguolė DOVIDAVIČIENĖ

Komentarai
Pridėti naująPaieška
glbroughemitc - Replica Bell Ross relógios     | | 2021-12-20 08:38:20
réplica relógios suíços aaa +
relógios suíços réplica
relógios mecânicos suíços réplica movimento
relógios
relógios mecânicos suíços réplica movimento

Replica Bell Ross relógios
US Dollar
Euro
GB Pound
Canadian Dollar
Australian Dollar
Jappen Yen
Norske Krone
Swedish Krone
Danish Krone
CNY
Categorias
Copiar Breitling
Copiar Ulysse Nardin
Cópia Porsche Design
Copiar Audemars Piguet
Copiar Bell Ross
Clássico relógios
[url=http:...
glbroughemitc - Replica Bell Ross relógios     | | 2021-12-20 08:38:21
réplica relógios suíços aaa +
relógios suíços réplica
relógios mecânicos suíços réplica movimento
relógios
relógios mecânicos suíços réplica movimento

Replica Bell Ross relógios
US Dollar
Euro
GB Pound
Canadian Dollar
Australian Dollar
Jappen Yen
Norske Krone
Swedish Krone
Danish Krone
CNY
Categorias
Copiar Breitling
Copiar Ulysse Nardin
Cópia Porsche Design
Copiar Audemars Piguet
Copiar Bell Ross
Clássico relógios
[url=http:...
glbroughemitc - Replica Bell Ross relógios     | | 2021-12-20 08:38:22
réplica relógios suíços aaa +
relógios suíços réplica
relógios mecânicos suíços réplica movimento
relógios
relógios mecânicos suíços réplica movimento

Replica Bell Ross relógios
US Dollar
Euro
GB Pound
Canadian Dollar
Australian Dollar
Jappen Yen
Norske Krone
Swedish Krone
Danish Krone
glbroughemitc - Franck Muller relógios : Repli     | | 2021-12-20 17:21:36
réplica relógios suíços aaa +
relógios suíços réplica
réplicas de relógios de alta qualidade
relógios
relógios mecânicos suíços réplica movimento

Franck Muller relógios : Replica Watches Fábrica Online Store Ufedubai.com !
US Dollar
Euro
GB Pound
Canadian Dollar
Australian Dollar
Jappen Yen
Norske Krone
Swedish Krone
Danish Krone
CNY
Categorias
Porsche Design Relógios
Emporio Armani
Audemars Piguet
Bell & Ross Watches
Breguet Relógios
Chopard Relógios
Ferrari Relógios
[url=http://www.s...
glbroughemitc - Franck Muller relógios : Repli     | | 2021-12-20 17:21:37
réplica relógios suíços aaa +
relógios suíços réplica
réplicas de relógios de alta qualidade
relógios
relógios mecânicos suíços réplica movimento

Franck Muller relógios : Replica Watches Fábrica Online Store Ufedubai.com !
US Dollar
Euro
GB Pound
Canadian Dollar
Australian Dollar
Jappen Yen
Norske Krone
Swedish Krone
Danish Krone
CNY
Categorias
Porsche Design Relógios
Emporio Armani
Audemars Piguet
Bell & Ross Watches
Breguet Relógios
Chopard Relógios
Ferrari Relógios
[url=http://www.s...
glbroughemitc - Franck Muller relógios : Repli     | | 2021-12-20 17:21:39
réplica relógios suíços aaa +
relógios suíços réplica
réplicas de relógios de alta qualidade
[b]
aillamanneom - Replica ure Brequet     | | 2021-12-26 06:08:50
bedste schweiziske replika ure
bedste replika ure
ure
nfactroy ur
ar fabriksur


Replica ure Brequet

US Dollar
Euro
GB Pound
Canadian Dollar
Australian Dollar
Jappen Yen
Norske Krone
Swedish Krone
Danish Krone
CNY
Kategorier
Audemars - Piguet ure
Cartier ure
Panerai ure
Falske Brequet ure
Fake Brequet Classique Automatic
Fake Brequet Classique Komplikation Tourbillon
[url=http://www.iwatchesreplica.co...
aillamanneom - Replica ure Brequet     | | 2021-12-26 06:08:51
bedste schweiziske replika ure
bedste replika ure
ure
nfactroy ur
ar fabriksur


Replica ure Brequet

US Dollar
Euro
GB Pound
Canadian Dollar
Australian Dollar
Jappen Yen
Norske Krone
Swedish Krone
Danish Krone
CNY
Kategorier
Audemars - Piguet ure
Cartier ure
Panerai ure
Falske Brequet ure
Fake Brequet Classique Automatic
Fake Brequet Classique Komplikation Tourbillon
[url=http://www.iwatchesreplica.co...
aillamanneom - Replica ure Brequet     | | 2021-12-26 06:08:52
bedste schweiziske replika ure
bedste replika ure
ure
[b][url=http://www.iwatchesreplica.co/da/]nf
aillamanneom - Mont Blanc Greta Garbo : Køb M     | | 2021-12-26 06:09:06
penne
mont blanc
montblanc Meisterstuck
Montblanc pen
Mont Blanc


Mont Blanc Greta Garbo : Køb Mont Blanc penne , Billig MontBlanc Pen til salg nu !

US Dollar
Euro
GB Pound
Canadian Dollar
Australian Dollar
Jappen Yen
Norske Krone
Swedish Krone
Danish Krone
CNY
Kategorier
Nye Montblanc
Mont Blanc Starwalker
Mont Blanc Ingrid Bergman
Mont Blanc Boheme
Mont Blanc Etoile
Mont Blanc Greta Garbo
Mont Blanc Meisterstuck
[url=http://www.montblancpenbuy.co/da/mont-blanc-pen-c-14/]Mont Bl...
aillamanneom - Mont Blanc Greta Garbo : Køb M     | | 2021-12-26 06:09:07
penne
mont blanc
montblanc Meisterstuck
Montblanc pen
Mont Blanc


Mont Blanc Greta Garbo : Køb Mont Blanc penne , Billig MontBlanc Pen til salg nu !

US Dollar
Euro
GB Pound
Canadian Dollar
Australian Dollar
Jappen Yen
Norske Krone
Swedish Krone
Danish Krone
CNY
Kategorier
Nye Montblanc
Mont Blanc Starwalker
Mont Blanc Ingrid Bergman
Mont Blanc Boheme
Mont Blanc Etoile
Mont Blanc Greta Garbo
Mont Blanc Meisterstuck
[url=http://www.montblancpenbuy.co/da/mont-blanc-pen-c-14/]Mont Bl...
aillamanneom - Mont Blanc Greta Garbo : Køb M     | | 2021-12-26 06:09:08
penne
mont blanc
montblanc Meisterstuck
[b][url=http://www.mon
istigliadaro - Lady- Datejust Pearlmaster     | | 2021-12-27 09:27:28
Rolex Yacht -Master II
replica orologi
orologi
Orologi svizzeri replica
swiss repliche rolex in vendita

Lady- Datejust Pearlmaster
US Dollar
Euro
GB Pound
Canadian Dollar
Australian Dollar
Jappen Yen
Norske Krone
Swedish Krone
Danish Krone
CNY
Categorie
Rolex Cosmograph Daytona
Rolex Lady - Datejust
Rolex Datejust
Rolex Datejust 36
Rolex Datejust II
Rolex Datejust Lady 31
[url=http://www.rolexmenwatchescopy.cn/it/rolex-datejust-special-edition-c-7.html]Rolex Datejust...
istigliadaro - Lady- Datejust Pearlmaster     | | 2021-12-27 09:27:29
Rolex Yacht -Master II
replica orologi
orologi
Orologi svizzeri replica
swiss repliche rolex in vendita

Lady- Datejust Pearlmaster
US Dollar
Euro
GB Pound
Canadian Dollar
Australian Dollar
Jappen Yen
Norske Krone
Swedish Krone
Danish Krone
CNY
Categorie
Rolex Cosmograph Daytona
Rolex Lady - Datejust
Rolex Datejust
Rolex Datejust 36
Rolex Datejust II
Rolex Datejust Lady 31
[url=http://www.rolexmenwatchescopy.cn/it/rolex-datejust-special-edition-c-7.html]Rolex Datejust...
istigliadaro - Lady- Datejust Pearlmaster     | | 2021-12-27 09:27:31
Rolex Yacht -Master II
replica orologi
orologi
Orologi svizzeri replica
swiss repliche rolex in vendita

Lady- Datejust Pearlmaster
US Dollar
Euro
GB Pound
Canadian Dollar
Australian Dollar
Jappen Yen
Norske Krone
Swedish Krone
Danish Krone
CNY
Ca
Rašyti komentarą
Vardas:
El. paštas:
 
Svetainė:
Pavadinimas:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
Security Image
Įveskite simbolius, pateiktus paveikslėlyje.
 
< Ankstesnis   Kitas >
© Sveiki.eu. Visos teisės saugomos. Kopijuoti svetainės turinį draudžiama.