Turinys  Turinys
  Elektroninė parduotuvė  Elektroninė parduotuvė
Prekių krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias.
Rėmėjai
Advertisement

Advertisement


Ligų prevencija Spausdinti El. paštas
2016-07-09
Apie užkrečiamąsias ligas konferencijoje
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) surengė tarptautinę užkrečiamųjų ligų savaitę. Joje dalyvavo 269 specialistai iš Lietuvos ir 77 užsienio svečiai iš 23 pasaulio šalių (Airijos, Baltarusijos, Belgijos, Estijos, Gruzijos, Islandijos, Italijos, Japonijos, Latvijos,  JAV, Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Olandijos, Portugalijos, Prancūzijos, Rumunijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Vokietijos ir kt.).

Pagrindinis renginio organizatorius Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas akcentavo, kad pagrindinis konferencijos tikslas buvo komunikuoti, bendradarbiauti ir koordinuoti savo pastangas. Keičiantis šiuolaikiniam pasauliui užkrečiamosios ligos tampa vis aktualesnės. Svarbu specialistams mokytis ir įsisavinti žinias iš kolegų, sukaupusių darbo patirtį kitose šalyse ar net kitose srityse. Būtina mokslą įdiegti praktikoje, jį pritaikyti efektyvesniam užkrečiamųjų ligų valdymui ir prevencijai, greitesnei ir tikslesnei diagnostikai, spartesniam šiuolaikinio gydymo galimybių diegimui praktikoje. 

Tarptautinėje užkrečiamųjų ligų konferencijoje pristatyta ir aptarta įrodymais pagrįsta sveikatos politika, gairės, tyrimų rezultatai ir geriausi praktikos Europos regione, apžvelgtos visuomenės sveikatai grėsmę keliančios užkrečiamosios ligos, jų epidemiologinė priežiūra, valdymas, prevencijos priemonės, diagnostika ir gydymas bei pasiūlyti veiksmingi sprendimai situacijai gerinti.

Kaip informavo Švietimo ir komunikacijos skyriaus vedėja Beata Bukotaitė, konferencijoje buvo išklausyti 129 moksliniai pranešimai, kurių 49 (38 proc.) buvo parengti Lietuvos specialistų. Juos skaitė Pasaulio sveikatos organizacijos, Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro, kitų tarptautinių organizacijų atstovai ir visame pasaulyje žinomi užkrečiamųjų ligų mokslininkai. 
Lietuvos mokslų akademijoje ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose demonstruoti 42 stendiniai pranešimai; atspausdinti 59 moksliniai pranešimai (tezės).

Lietuvos specialistų. Konferencijos pranešimų netrukus bus galima klausytis ULAC svetainėje www.ulac.lt ir konferencijos tinklalapyje www.vilnius-summit.eu

Konferencijos metu buvo priimta rezoliucija, raginanti siekti, kad būtų plėtojama aiški, mokslo žiniomis ir geriausia patirtimi pagrįsta daugiasektorinė vakcinomis valdomų ligų kontrolės strategija bei būtų imamasi veiksmų, mažinančių užkrečiamųjų ligų plitimą. Rezoliuciją galima rasti http://www.ulac.lt/lt/vilniaus-uzkreciamuju-ligu-savaites-vilnius-summit 
 
Žurnalistė Angelė Pabricaitė 
Komentarai
Pridėti naująPaieška
Rašyti komentarą
Vardas:
El. paštas:
 
Svetainė:
Pavadinimas:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
Security Image
Įveskite simbolius, pateiktus paveikslėlyje.
 
< Ankstesnis   Kitas >
© Sveiki.eu. Visos teisės saugomos. Kopijuoti svetainės turinį draudžiama.