Turinys  Turinys
  Elektroninė parduotuvė  Elektroninė parduotuvė
Prekių krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias.
Rėmėjai
Advertisement

Advertisement


Alma Vijeikytė Spausdinti El. paštas
2009-03-27

Apie vaiko priežiūros įstatymą
Šiandien Švietimo ir mokslo ministerijoje vyko diskusija „Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo įgyvendinimas“. Įstatymo įgyvendinimo vienerių metų patirtį, taip pat problemas ir jų sprendimo būdus aptarė Seimo, ministerijų, apskričių, savivaldybių, prokuratūros, policijos ir kt. atstovai, specialistai, dirbantys su probleminiais vaikais.

Diskusiją organizavo Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga.
Per diskusiją pasiūlyta sudaryti darbo grupę Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo pakeitimams parengti.
Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymas davė pagrindą sukurti vieningą sistemą darbui su elgesio problemų turinčiais vaikais, teikti jiems socialinę pedagoginę, psichologinę ir kitokią pagalbą. Savivaldybės yra labiau įpareigotos rūpintis mokyklos nelankančiais, teisėtvarkos pažeidimus darančiais paaugliais – jiems gali būti taikomos vadinamosios minimalios priežiūros priemonės: įpareigojimas lankyti mokyklą, dienos centrą, dalyvauti prevencijos programose ir kt. Iki įstatymo priėmimo tokios vieningos sistemos savivaldybėse nebuvo. Jeigu tokio nepilnamečio elgesys nesitaiso, teismo leidimu, paauglys nukreipiamas į vaikų socializacijos centrą. Į šį centrą nepilnametis taip pat gali būti siunčiamas ir Baudžiamajame kodekse numatytais atvejais.
Kaip rodo Švietimo ir mokslo ministerijos duomenys, nuo 2008 metų 290 vaikų taikytos minimalios priežiūros priemonės. Daugiausiai vaikų paskirtos kelios suderintos minimalios priežiūros priemonės (paprastai įpareigojimas mokytis ir specialisto konsultacijos). Pagrindinės minimalios priežiūros priemonių skyrimo priežastys: mokyklos nelankymas, elgesys, keliantis pavojų aplinkiniams.
49 vaikai buvo įpareigoti lankyti vaikų dienos centrus. 90 vaikų privalomai turėjo dalyvauti socialinio ugdymo, reabilitacijos, integracijos, prevencijos programose. 175 vaikai įpareigoti mokytis pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo programas. 191 vaikui suteiktos psichologų, socialinių pedagogų ir kitų specialistų konsultacijos.
Nuo 2008 m. sausio iki 2009 m. sausio pagal vidutinės priežiūros skirtas priemones į vaikų socializacijos centrus pateko 49 mergaitės ir 50 berniukų. Iš jų – 48 mergaitės ir 34 berniukai išsiųsti teismo leidimu, 1 mergaitė ir 16 berniukų – pagal Baudžiamąjį kodeksą.
Naujausiais, šių metų vasario mėn. duomenimis, vaikų socializacijos centruose buvo 35 mergaitės ir net 92 berniukai.
Savivaldybių atstovai per diskusiją pristatė sėkmingus praktikos pavyzdžius, taip pat išsakė pastabų, kas šioje srityje dar taisytina. 
Viena iš svarbesnių problemų – mokyklų, savivaldybių ir vaikų socializacijos centrų specialistams trūksta žinių, dėl to šiemet Švietimo ir mokslo ministerija jiems organizuoja mokymus. Vien vaikų socializacijos centrų specialistams mokyti iš ES paramos pagal MTP plius programą skirtas 1,1 milijonas litų.
Švietimo ir mokslo ministerijos Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centre netrukus pradės veikti „vienas langelis“, kur vien tik šio įstatymo klausimais bus teikiama informacija, specialistai galės gauti metodinę pagalbą, bus kaupiami ir sisteminami duomenys apie vaiko minimalią ir vidutinę priežiūrą ir kt. Bus parengtos rekomendacijos savivaldybėms dėl minimalios priežiūros priemonių įgyvendinimo.
Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymas buvo priimtas 2007 m. Įsigaliojo nuo 2008 metų sausio.

Komentarai
Pridėti naująPaieška
Rašyti komentarą
Vardas:
El. paštas:
 
Svetainė:
Pavadinimas:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
Security Image
Įveskite simbolius, pateiktus paveikslėlyje.
 
< Ankstesnis   Kitas >
© Sveiki.eu. Visos teisės saugomos. Kopijuoti svetainės turinį draudžiama.