Turinys  Turinys
  Elektroninė parduotuvė  Elektroninė parduotuvė
Prekių krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias.
Rėmėjai
Advertisement

Advertisement


Europos sveikatos kortelė Spausdinti El. paštas
2009-12-03

Statistika
Europos sveikatos draudimo kortelė pradėta naudoti 2004 m. Jos naudotojų skaičius nuolat auga: 2008 m. pabaigoje ją turėjo 180 657 281 europietis, ir tai sudaro 35,7% 31 šalies, kur ji išduodama ir galioja, gyventojų. Apie kortelę žino vis daugiau europiečių ir sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų.

EHIC žymi turėtojo teisę gauti būtinąsias sveikatos priežiūros paslaugas (gydytojo, vaistinės, ligoninės ar sveikatos priežiūros centro) tokiomis pat sąlygomis, kokiomis jas gauna lankomos šalies gyventojai. EHIC turėtojas, kuris savo kortelę pamiršo ar neturi jos su savimi paslaugos suteikimo metu, gali kreiptis į savo sveikatos draudimo įstaigą ir paprašyti laikinosios pažymos. Faksu atsiunčiama laikinoji pažyma turi tokią pat galią, kaip ir EHIC, ir suteikia galimybę pacientui gauti paslaugas tokiomis pat sąlygomis kaip ir vietiniai gyventojai.
Statistika: valstybė, 2008 m. išduotų EHIC kortelių skaičius; visas išduotų EHIC kortelių skaičius; gyventojų skaičius; gyventojų turinčių EHIC kortelę, procentas.

80–99% Liuksemburgo, Čekijos, Austrijos, Italijos ir Šveicarijos gyventojų turi EHIC korteles, nes jos arba išduodamos automatiškai, arba yra kitoje nacionalinės sveikatos draudimo kortelės pusėje. Kitose šalyse, pvz., Jungtinėje Karalystėje, daug EHIC kortelių išduota po to, kai buvo vykdomi intensyvūs sklaidos vajai.
Skatindamos gyventojus užsisakyti EHIC kortelę ir paprastindamos procedūras vis daugiau valstybių sudaro sąlygas paraišką dėl kortelės išdavimo pateikti internetu.

Šalių gyventojų ir EHIC (ar laikinųjų) pažymų turėtojų santykis (2008 m. gruodis)
 
EHIC kortelė mūsų šalyje
Apie EHIC kortelę savo šalyje, kaip ją gauti, kaip ja naudotis lankomoje šalyje, kokios sveikatos priežiūros paslaugos toje šalyje kompensuojamos, sužinosite internete adresu
http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=566&langId=lt .

Arba aplankykite EHIC kortelei skirtos svetainės http://ehic.europa.eu skyrelį „Šalių informacija ir kontaktai“.

Statistinė informacija pagrįsta įvairiais Europos Komisijos šaltiniais: metiniais Darbuotojų migrantų socialinės apsaugos administracinės komisijos leidiniais, Europos Komisijos duomenimis, gautais iš 31 programoje dalyvaujančios valstybės.

Komentarai
Pridėti naująPaieška
Rašyti komentarą
Vardas:
El. paštas:
 
Svetainė:
Pavadinimas:
UBBCode:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
Security Image
Įveskite simbolius, pateiktus paveikslėlyje.
 
< Ankstesnis   Kitas >
© Sveiki.eu. Visos teisės saugomos. Kopijuoti svetainės turinį draudžiama.